По усьому світу проходять акції протесту проти дій Кремля

  Кримський конфлікт викликав бурхливу реакцію української діаспори в усьому світі. Акції протесту відбулися в десятках міст. Свою підтримку кримчанам та обурення діями Росії висловлюють і в Європі, і на інших континентах.

  Акцію протесту проти дій Росії в Криму провели українці під стінами Білого дому у Вашингтоні. Кілька десятків небайдужих людей зібралися з плакатами та прапорами біля резиденції президента. Вимагали дотриматися Будапештського меморандуму та захистити Україну від збройного втручання. Російські війська мають залишити Крим упродовж 5 днів. Серед вимог – і захист кримського узбережжя американськими ВМС, та негайні санкції – заморожування російських активів. Уже сьогодні надвечір запланована нова акція – мітинг біля російського посольства. У Вашингтоні до українців долучилися білоруси та грузини. Усі разом вони заспівали український гімн.

  Ще один протест відбувся у Нью-Йорку під штаб-квартирою ООН. До мітингарів вийшов посол України в ООН Юрій Сергеєв. Він розповів про результати обговорення українського питання та повідомив про подальші плани. Голова МВФ прибуває до України на початку наступного тижня для обговорення нових позик. Днями ж прибудуть представники ОБСЄ. У понеділок у Брюсселі зберуться рада ЄС та ООН для подальших консультацій.

  «Сьогодні – Крим, завтра – увесь світ» – із таким гаслом у Женеві кілька десятків українців прийшли під штаб-квартиру ООН. Виступили також із вимогою зупинити агресію Росії проти України. Нагадали США та Великій Британії про зобов’язання перед Україною, бо підписали Будапештський меморандум. Протестувальники закликали до санкцій проти Москви. Свою позицію щодо ситуації в Криму висловила українська діаспора в Оттаві. Там на мітинг прийшли десятки людей. Заявили – Путіну не віддадуть ані Арктику, ані Крим.

  Нечисельна група протестувальників зібралася біля російського консульства у Бонні в Німеччині. Учасники акції також висловили обурення політикою Росії щодо України.

  Усі ці акції – лише початок масштабного протестного руху. У неділю відбудуться нові акції протесту – в Лондоні, Москві, Санкт-Петербурзі, Оттаві, Дубліні, Берліні, Анкарі та інших містах світу.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До Путіна дзвонили чільники Франції і ООН – обговорювали події в Криму
  Наступний матеріал
  «Воєнне» засідання ВРУ проводять без преси
  Теги:
  Loading...