5.ua

Білий дім пояснив, за що саме вводить санкції проти російських та українських високо посадовців

  В Білому домі дали роз’яснення з приводу санкції проти 11 російських та українських високопоставлених чиновників.

  Як повідомляється, фінансові та візові санкції проти відстороненого президента України Віктора Януковича вводяться у зв’язку з тим, що його дії загрожували миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України. Його також визнали винним у підриві демократичних інститутів та процесів в Україні. Після відсторонення Янукович втік до Росії та закликав президента РФ Володимира Путіна ввести війська до України, пояснює Білий дім.

  Лідер громадської організації "Українського вибору", політик Віктор Медведчук звинувачується у тому, що надавав фінансову та матеріальну допомогу Януковичу, а також в тому, що він очолює організацію, діяльність якої підриває демократичні процеси та устої в Україні, а також загрожує миру, безпеці, стабільності та суверенітету України.

  Відсторонений спікер кримського парламенту Володимир Константінов та сепаратист Сергій Аксьонов також звинувачуються у дій, які загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України.

  Щодо російських чиновників, Білий дім пояснює, що санкції проти них вводяться за діяльність, яку вони здійснюють, займаючи свої посади.

  Нагадаємо, сьогодні президент США Барак Обама оголосив про арешт фінансових активів семи російських та чотирьох українських чиновників. Серед російських високопосадовців: Олена Мізуліна (голова комітету Держдуми з питань сім’ї, жінок та дітей), Леонід Слуцький (депутат Держдуми, член фракції ЛДПР), Андрій Клішас (член Ради федерації Федеральних зборів РФ), Валентина Матвієнко (голова Ради федерації Федеральних зборів РФ), Дмитро Рогозін (віце-прем’єр РФ), Владислав Сурков (помічник президента РФ) та Сергій Глазьєв (радник президента РФ).

  Фото: whitehousemuseum.org

  Попередній матеріал
  Молдова не визнає "фальшивий референдум" у Криму
  Наступний матеріал
  Українська влада має й надалі стримано реагувати на кримську кризу - Ештон
  Теги:
  Loading...