Зношеність столичного водогону загрожує катастрофами

  У Києві ледь не щодня стаються провали через прориви у мережі. Столичний водогін нині в аварійному стані. Чверть труб - зношені та потребують негайної заміни. Якщо так піде й надалі, експерти пророкують, що під землю піде усе місто.

  Яма завглибшки два з половиною метри з`явилась на вулиці Зеленогірській. Вранці там прорвало трубу. Цьому вже не дивуються у Київводоканалі. Адже щороку у Києві кількість пошкоджень у мережі збільшується вдвічі. Торік труби проривало 270 разів. Майже стільки ж аварій сталось за останніх півроку.

  Андрій Білик, заступник генерального директора ПАТ "Київводоканал" з технічних питань: "Динаміку, яку ми бачимо по збільшенню засмічень, вона же - динаміка збільшень провалів і пошкоджень. Це, фактично, десятикратне збільшення на протязі 10-ти років".

  Замінити труби в столиці намагаються уже більше десятиліття. Із 2000 року вдалось зробити менше чверті запланованих робіт.

  Андрій Білик, заступник генерального директора ПАТ "Київводоканал" з технічних питань: "Каналізаційне господарство не відноситься до пріоритетних напрямків при формуванні бюджету міста Києва. Настільки ситуація погіршується, що ми з вами, можливо, в найближчий осінньо-зимовий період не зможемо безпечно пересуватись вулицями міста Києва".

  Однак, найбільшу загрозу експерти бачать не в локальних пошкодженнях водопроводу. В аварійному стані знаходиться головний міський колектор - труба, яка проходить вздовж усього Києва та частково через Дніпро. Прокласти йому заміну - дублюючий колектор - намагаються уже більше двох десятиліть. Ні часу, ні грошей на трубу поки не знайшли.

  Микола Кислий, директор департаменту експлуатації каналізаційного господарства ПАТ "Київводоканал": "Обстеження показали, що верхньої частини колектора головного міського майже немає".

  Якщо раніше труби бодай якось намагались замінювати, то нині їх ремонтують тільки, коли прорве. У столиці після 2010 року немає затвердженої програми щодо ремонту водогону. Розроблений проект до 2020-го року знаходиться на допрацюванні. Якщо його таки приймуть, місту на перекладання мереж доведеться витратити 30 мільярдів гривень.

  Ольга Сас-Тараосва, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київрада і облрада не можуть домовитись щодо Біличанського ліс
  Наступний матеріал
  Київщина готується до осінньої посівної
  Теги: