ua-ekonomist.com

ЗМІ повідомили, що забезпечить незалежність України від імпорту вугілля з Росії

  Читайте по-русски
  За підрахунками Moody's, придбання "Покровського" дозволить на 90-100% забезпечити групу "Метінвест" власним коксівним вугіллям

  Після придбання шахтоуправління "Покровське" групою "Метінвест" Україна зможе отримати незалежність від імпорту вугілля, в першу чергу з Росії, – про це йдеться в матеріалі УНІАН із посиланням на "Цензор.НЕТ".

  Як повідомляється, за підрахунками міжнародного рейтингового агентства Moody's, придбання "Покровського" дозволить на 90-100% забезпечити групу "Метінвест" власним коксівним вугіллям.

  До окупації частини Донбасу російськими військами половина коксівного вугілля для підприємств групи поставлялася з другого великого виробника коксівного вугілля – "Краснодонвугілля" – яке також входило в "Метінвест", пояснює видання. Але через втрату контролю над "Краснодонвугіллям" і фінансові проблеми "Донецьксталі", що сталося внаслідок окупації і значних боргових зобов'язань, українські меткомпанії мусили купувати вугілля, що коксується в Новій Зеландії, Австралії і в Росії, сказано в матеріалі.

  При цьому, як зазначається, з Росії йшло більше обсягів коксівного вугілля – 45% від потреби, тобто 6 млн тонн на рік.

  "Окупувавши промислові території Донбасу, РФ поставила Україну в залежність від своєї сировини, яке вона намагалася використовувати з метою впливу на українську економіку", – пишуть журналісти.

  "Налагодження видобутку коксівного вугілля всередині країни – стратегічне завдання для нас, адже сьогодні робота нашої металургійної галузі, яка дає кожну 8-м гривню в ВВП і кожне 11-е робоче місце критично залежить від дій Росії, нашого основного конкурента на зовнішніх ринках. Тому налагодити вітчизняний видобуток коксівного вугілля – значить забезпечити свою незалежність і економічну безпеку ", – цитує видання Мусу Магомедова, нардепа, ексдиректора Авдіївського коксохіму.

  "Цензор.НЕТ" нагадує, що дозвіл на придбання ШУ "Покровське", Свято-Варваринської ЦЗФ і інших активів "Донецьксталі" від Антимонопольного комітету (АМКУ) "Метінвест" отримав у жовтні 2020 року.

  В АМКУ зробили висновок, що ринок коксівного вугілля в Україні є імпортоорієнтованим, відповідно, купівля "Метінвестом" коксівних активів "Донецьксталі" не вплине на конкуренцію, пояснюють автори матеріалу.

  До того ж, повідосляється, що з огляду на масштаби придбаного підприємства, АМКУ вирішив накласти певні зобов'язання на "Метінвест": продавати на вільний ринок 10% продукції за ринковими цінами.

  "В "Метінвесті" зазначили, що таке зобов'язання АМКУ змушує групу продавати коксівне вугілля у збиток, а доцільність інвестицій в актив ставиться під сумнів. Однак "Метінвест" взяв на себе ці зобов'язання. Крім того, група заявила про збільшення інвестицій в розвиток ШУ "Покровське", – пише видання.

   

  Попередній матеріал
  Доглядали гуртом: у Чернівцях від COVID-19 вилікували 100-річну бабусю
  Наступний матеріал
  Реальна ефективність вакцини Pfizer/Moderna становить 90% – дослідження
  Теги:
  Loading...