Пенсії
Пенсії 5 канал

"Зменшення доходів громадян і падіння конкурентоздатності країни – наслідки другого рівня пенсійної системи" – економіст

  Читайте по-русски
  Згідно з законопроєктом, каже експерт, кожен працівник буде додатково сплачувати від 2 до 7% власної заробітної плати

  Українцям не сказали, що за запровадження другого рівня пенсійної системи мають заплатити вони самі, причому гарантії отримання накопичених коштів назад, через десятки років немає, попереджає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі "5 каналу".

  Згідно з законопроєктом, каже експерт, кожен працівник буде додатково сплачувати від 2 до 7% власної заробітної плати. Одночасно, збільшується фіскальне навантаження і на підприємства, яке вони теж будуть намагатися перекласти на співробітників.

  При цьому управляти коштами мають невідомі комерційні структури - фонди, а держава, яка змусила людей заплатити (відрахування обов’язкові) жодної відповідальності за їх збереження не несе.

  "Маючи недавній досвід банкрутства більше сотні комерційних банків, що знаходились під жорстким контролем НБУ, чи можемо ми довіряти свої кошти новим, зовсім незрозумілим структурам?" – питає економіст.

  Окремо він звертає увагу на поточну ситуацію в Україні і світі. Адже за прогнозами, падіння ВВП країни в 2020 році становитиме від 4 до 7 відсотків. В такому стані подібні проекти ніхто не започатковує, переконаний Олег Пендзин, адже їх наслідком стане додаткове зменшення доходів громадян і падіння конкурентоздатності вітчизняних підприємств.

  Попередній матеріал
  Зеленський передав на розгляд у Верховну Раду проєкт постанови про звільнення Смолія
  Наступний матеріал
  Коронавірус у Києві: зафіксували 104 нових випадки
  Теги:
  Loading...