Майже 12 тисяч випадків захворювання на коронавірус зафіксували в Україні за липень. Напередодні з'явився новий штам зі скороченою назвою FLiRT, від якого вже був смертельний випадок. Ситуацію із захворюванням роз'яснили в МОЗ. Кажуть, ситуація не критична, але все ж радять вакцинуватися. Що ж це за новий штам коронавірусу і чого очікувати, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марії Дрозд.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Про коронавірус забули? А він розгоряється з новою силою. Нині фіксують збільшення кількості хворих. Порівняно з червнем, липень перевищив показники аж ушестеро. Причина – у появі нового штаму. Його скорочена назва – FLiRT. Це мутація уже відомого раніше штаму COVID-19 "Омікрон".
"Це той підвид, який не викликає важких форм захворювання в тих людей, які вакциновані або мають ревакцинацію в тих випадках, яка їм показана. Всі подальші мутації навколо Омікрону призводять до того, що вірус ще швидше інфікує людей. Тобто він передається швидше, при короткотривалих контактах. Точно так кожна нова мутація призводить до ще більшого уникнення імунної відповіді", – пояснив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
З'явився FLiRT у березні цьогоріч на просторах Європи та Сполучених Штатів. В Україні поки що виявили 5 випадків інфікування: на Київщині, Львівщині та Івано-Франківщині. В останній області від цього штаму померла літня жінка. Саме старші люди та вагітні перебувають у групі ризику. Хворіють і діти, проте вони легше переносять хворобу. Штам наче і новий, проте симптоми захворювання ті самі: гострий головний біль, кашель, нежить, температура, біль у горлі і м'язах. Лікарі наполегливо радять вакцинуватися. Нині Міністерство охорони здоров'я оновило правила щодо щеплень.
"Тепер людина, яка здорова, яка не має супутніх захворювань, вона має отримати лише одне щеплення. Люди, які належать до групи ризику, повинні проходити щорічну ревакцинацію. І вона так само робиться однією дозою", – додав головний лікар.
Читайте також: МОЗ: в Україні зафіксовано п'ять випадків COVID FLiRT – подробиці.
"Ми маємо з вами таке поняття, як гібридний імунітет. І для тих, хто раніше ніколи не проходив вакцинацію, рекомендована лише одна доза. Для РНМК-вакцин. Саме її ми використовуємо в Україні", – заявив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.
Нових вакцин проти нового штаму не застосовують. Щепитися радять уже звичним Pfizer. Його відносять до РНМК-вакцин. За словами лікаря-імунолога, вони удосконалені і краще борються з новими варіантами вірусу.
"Станом на сьогодні ми маємо понад 500 тисяч доз вакцини Pfizer, яка використовується останній рік в Україні без наявності інших альтернатив. Вона дуже непогано себе зарекомендувала і зараз перебуває на кожному пункті щеплення", – запевнив головний державний санітарний лікар України.
Знайти ці пункти можна на сайті Національної служби здоров'я України або Національного порталу з імунізації. Послуга безплатна. Наразі урядовці не планують запроваджувати жодних обмежень через зростання захворюваності. Ситуацію називають не критичною. Серед майже 12 тисяч інфікованих близько трьох тисяч лікуються стаціонарно. У серпні-вересні статистика залишатиметься невтішною. А от із середини осені прогнозують спад коронавірусу, його витіснять звичні для міжсезоння – грип та ГРВІ.
Марія Дрозд, Микола Довгий, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.