Металургія
Металургія Прес-служба \"АрселорМиттал Кривой Рог\"

Запланований розмір рентних платежів для металургії вдвічі перевищує середній міжнародний – дослідження PWC

  Читайте по-русски
  За словами експертів, підняття ренти у 3-4 рази може вбити галузь в країні

  Великі втрати і програш у конкурентній боротьбі, очікують українських металургів на міжнародних ринках після підвищення рентної плати, йдеться у звіті PricewaterhouseCoopers, презентованому на засіданні профільного комітету Верховної ради.

  "Запропонований підхід ударить по українському бізнесу набагато більше, ніж ті норми що діють для бізнесу в інших країнах.. Проблема не тільки у підвищенні плати, складність у збільшенні бази оподаткування вартості видобутої руди до оподаткування продуктів переробки…" – пояснює Tод Бредшоу, партнер РricewaterhouseCoopers.

  Таку позицію міжнародних експертів, цілком підтвердили представники вітчизняного бізнесу.

  "Підняття ренти у 3-4 рази фактично уб'є галузь. Ми втратимо третину всього виробництва залізізорудної сировини. Російські компанії займуть місце наших на європейському ринку" – наголошує Олександр Калєнков, голова об’єднання "Укрметалургпром".

  Найбільше постраждають компанії, що виробляють продукцію з високою доданою вартістю. Відтак, переробка сировини в межах країни стане не вигідною, запевняє Сергій Біленький, голова Федерації металургів України: "Якщо раніше, як у всьому світі, у нас оподатковувалася видобута сировина, тобто руда, яку добули в кар'єрі, зараз же буде обкладатися вже кінцевий продукт".

  Міжнародні експерти PricewaterhouseCoopers рекомендують продовжити діалог щодо норм запропонованого законопроєкту.

  Попередній матеріал
  Представник Кабміну у ВР пояснила, чи можливо провести вибори в Києві
  Наступний матеріал
  ДБР потрібні не покази Порошенка, а регулярні провокації – адвокат
  Теги: