Замість сторічного маєтку - висотка

  Замість сторічного маєтку - висотка. У Києві тишком знесли двоповерховий будинок у стилі модерн, збудований ще в 1909 році. На його місці вже невдовзі планують звести нову багатоповерхівку з підземним паркінгом та резиденцією для посла Республіки Казахстан. Краєзнавці кажуть - будівля цінна, але до переліку історичних пам`яток не входила. Ситуацію з`ясовували наші кореспонденти.

  Журналіст "5 канал": "Історичні особняки у Києві падають, як карткові будиночки. Услід за садибою Казанського, яку тишком-нишком знесли перед Новим роком, зруйнували і ось цю будівлю на вулиці Мельникова".

  Ще три дні тому особняк початку 20-го століття мав ось такий вигляд. Зараз це місце не впізнати. Замість будинку - купа цегли й деревини. Застаріла табличка на зеленому паркані повідомляє - резиденцію для посла Казахстану тут збиралися спорудити ще в 2007-му. Люди за парканом спростовують - ніякого будівництва тут не буде.

  Відхрещуються від майбутніх резиденцій і в самому посольстві Казахстану. Кажуть, до знесення старого будинку і зведення нового - не причетні. Адже замовник - столична мерія. Двоповерховий маєток жодної історичної цінності не мав, каже краєзнавець Михайло Кальницький. Будівлі, що належала в 20 столітті дворянці Олені Згорській, немає в реєстрі державних пам`яток.

  Михайло Кальницький, краєзнавець: "Як пам`ятка він ніде не проходить, у жодному списку. Тобто це те, що у нас називають" цінна фонова забудова".

  Натомість у профільному управлінні КМДА "5 каналу" повідомили - знесений будинок з 2008 року перебував на державному обліку як щойно виявлений об`єкт культурної спадщини. Таке самовільне знесення пам`яток  - не єдине кажуть в громадській ініціативі "Збережи старий Київ".

  Ігор Луценко, громадський активіст: "Це один з видатних містобудівних злочинів які траплялися в цьому році. На законодавство немає жодних сподівань. Тому що Мінкульт наш на жаль тримає в таємниці реєстри свої. Як правило відмовляє в наданні пам`яток дуже неохоче. А зате дуже швидко знімає".

  Садиба Мурашка на Малій Житомирській, яку незаконно продали з молотка, садиба Казанського на Поштовій площі, що знесли наприкінці минулого року  - це яскраві приклади історичних будинків у столиці, які втратили кияни упродовж останніх років. Замість них Київ отримає чергову бетонну споруду.

  Ганна Рибалка, Володимир Мельник, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Близько 15 тис га землі Київщини повернули у державну власність
  Наступний матеріал
  Чи є квитки у касах напередодні Великодня?
  Теги: