Заробітчани
Заробітчани Postupi.online

Заманюють кращими зарплатами: які загрози чатують на українських заробітчан

  Читайте по-русски
  Найчастіше українці за кордоном працюють різноробами

  Зважуючись на роботу за кордоном – необхідно чітко розуміти ризики, які чекають на соискателей. Серед найбільш частих проблем – шахрайські схеми, шанс лишитися без медстраховки чи допомоги, можливість отримати неповну зарплату або ж лишитися без грошей взагалі.

  Як передає "24 канал", наразі найбільше українців за кордоном працює на робітничих спеціальностях. Фахівці вказують, що рівень заробітних плат для "синіх комірців" в Україні досі у рази менший, аніж в Європі. Втім, цей розрив поступово скорочується .

  Як пояснює експертка з міжнародного працевлаштування, генеральна директорка компанії "Перша Віза" Руслана Бровчук – геть не завжди досвід працевлаштування за кордоном є позитивним. На жаль, не всі українці ретельно вивчають законодавчі моменти – або ж користуються послугами сумнівних посередницьких компаній.

  За її словами, легальне працевлаштування у більшості європейських країн можливе за дотримання низки вимог. Для людей без досвіду роботи та без знання мови – кар'єрні дверцята зачинені. Що не заважає активно пропонувати вакансії у цих країнах. Наприклад, заманюють у Німеччину кращими зарплатами – а на практиці людина працює нелегально і за потреби навіть не може звернутися по захист.

  "Часто в таких випадках заробітну плату не виплачують в повному обсязі", – попередила Бровчук.

  Навіть у низці країн ЄС, які є лояльнішими до українських заробітчан – Чехія та Польща, наприклад – необхідно дотриматися процедури, заповнити необхідні документи та знайти надійну компанію.

  Найчастіша пропозиція роботи за кордоном – різноробами. Експертка зазначила, що якщо говорити про Польщу – там від 1 січня 2021 року збільшилася мінімальна заробітна плата до 2,8 тис. злотих (близько 21 тис. грн). Якщо працівник має погодинний договір – його ставка стартує від 13 злотих. Тобто це мінімум.

  За даними рекрутингових порталів – попит на робітничі спеціальності росте і в Україні. До того ж конкуренція у цій сфері доволі низька. Так, аналітики grc.ua уточнюють, що вакансії перекривають потребу на 46% – на одну посаду умовний конкурс у дві особи. Найпопулярнішими вакансіями залишаються водії, продавці та вантажники.

  Аналітики "OLX Робота" назвали 10 найбільш популярних робітничих фахів та середню запропоновану зарплату:

  • Водій – 19 тис. грн.
  • Продавець – 9, 5 тис. грн.
  • Вантажник – 10,25 тис. грн.
  • Охоронець – 10, 5 тис. грн.
  • Слюсар – 15 тис. грн.
  • Кур'єр – 13, 5 тис. грн.
  • Кухар – 10, 25 тис. грн.
  • Швачка – 11 тис. грн.
  • Прибиральник – 6 тис. грн.
  • Різнороб – 11 тис. грн.

  Відповідно до результатів дослідження VoxUkraine, загальна кількість українських трудових мігрантів у 2017 році склала щонайменше 2 млн осіб, але починаючи з 2010 року – з України безповоротно виїхало близько 4 млн громадян. Одна з можливих причин – різниця в заробітній платі.

  Опитування "OLX Робота" продемонструвало, що пандемія коронавірусу вплинула на роботу за кордоном у 58% респондентів, ще 7% опитаних зізналися, що через COVID-19 вирішили взагалі відмовитися від роботи за межами України.

  Попередній матеріал
  У Європі виявили новий штам коронавірусу, який складно підтвердити з допомогою ПЛР-тесту
  Наступний матеріал
  Командування Медичних сил ЗСУ закупило непридатні апарати ШВЛ за 11 млн гривень – ДБР
  Теги:
  Loading...