Жеваго
Жеваго Деловая столица

Законопроект №1210 пропонує практику ренти ЗРС, якої немає ні в одній країні світу – Жеваго

  Читайте по-русски
  Бізнесмен виступив на засіданні робочої групи Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики

  Власник виробника залізорудної сировини Ferrexpo Костянтин Жеваго закликав народних депутатів використовувати прийняті в світі практики при розробці законодавства, яке стосується оподаткування видобутку залізної руди. На його думку, підхід, запропонований в законопроекті №1210 від 30.08.2019, не відповідає загальноприйнятим міжнародним нормам, передає uaprom.info.

  Таку думку бізнесмен висловив під час засідання робочої групи Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики в четвер, 12 вересня. У ході засідання обговорювалися положення законопроекту №1210, який крім іншого пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. Відповідні зміни призведуть до зростання ренти на залізну руду з 8,8% до 10%.

  "Залізна руда живе за принципами, прийнятими в усьому світі. І ми тут не встановлюємо правила, ми слідуємо тим, які існують в світі. Ми представляємо на світовому ринку реально 4-5% обсягів виробництва. 95% – це Бразилія, Швеція, Канада, США, Австралія. Відповідно, ми повинні в цій ситуації пристосовуватися... Тому, народні депутати, вивчіть світову практику і порівнюйте, як це у всьому світі: шведське законодавство, американське законодавство, австралійське законодавство. У країнах кредібільних, з якими ми конкуруємо. Такої практики визначення ренти на залізну руду, яку пропонує законопроект, немає ні в одній країні світу", – сказав Жеваго.

  Він також піддав критиці аргумент парламентарів про те, що підвищення ренти буде стимулювати переробку ЗРС всередині країни і, як наслідок, виробництво більш складної продукції.

  "Ми повинні подивитися, що є кращі практики і ними користуватися. США сьогодні третя або четверта країна з випуску сталі, але все одно експортує і залізорудні окатиші, і залізорудну сировину. Канада виробляє величезну кількість стали, але експортує надлишки залізорудної сировини на світовий ринок. Австралія переробляє 2% руди, яку виробляє, а 98% – експортує. Це країна з AAA рейтингом, найвищим в світі кредитним рейтингом. І відповідно, це ті країни, які мали б колосальні можливості розвивати свою сталеливарну індустрію, але є обставини, чому вони це не роблять", – зазначив Жеваго.

  За підсумками засідання комітету було створено робочу групу з числа представників бізнесу та Державної податкової служби. Вона повинна напрацювати пропозиції щодо змін в законопроект №1210 протягом наступного тижня.

  Попередній матеріал
  "Янукович починав так само": ЦВК переходить під контроль Офісу президента – хто наступний
  Наступний матеріал
  Непоправна втрата на Донбасі: ще один боєць загинув у четвер
  Теги: