Захисники пам`яток Києва налагодили співпрацю з паризькими колегами

  За допомогою паризької виноградної лози вирішили захищати пам`ятки столичні активісти. У суботу саджанці винограду висаджуватимуть на Пейзажній алеї, у Гостинному дворі та поряд з музеєм Булгакова на Андріївському узвозі.

  Рослини привезли з Франції. Саме там нещодавно підписали договір про співпрацю та братерство громадська організація "Андріївсько-пейзажна ініціатива" та "Асоціація Монмартру". Пілся підписання угоди, українці подарували мініатюрну копію кота-сороконіжки з Пейзажної алеї. Якщо вдасться отримати необхідні дозволи - невдовзі він прикрасить будинок "Асоціації Монмартру". Крім, власне, захисту пам`яток, організації планують реалізовувати спільні культурні проекти. Нагадаємо, на початку ХХ століття схили Монмартру планували віддати під забудову. Тоді мешканці вулиці за ніч засадили територію виноградом. Після цього рішення щодо забудови було скасовано.

  Марина Соловйова, активістка: "Все мы знаем, что Андреевский узвоз - это киевский Монмартр. И так родилась идея, к которой Морнмартр давно готов был. И 14 числа в мерии 18 округа Парижа был подписан договор о дружбе и сотруднчиестве".

  Ірина Нікіфорова, активістка: "Возникла идея, и французы согласились с нами поделиться опытом, поделиться этой виноградной лозой. Мы хотим высадить такой же виноградник на Пейзажной аллее, на Андреевском спуске, в Гостинном дворе".

  Попередній матеріал
  На Київщині відзначили День партизанської слави
  Наступний матеріал
  На вихідних пройдуть матчі 1/16 фіналу Кубка України з футболу
  Теги: