Захисники пам`яток влаштували екскурсію по столичних руїнах

  Рай для сталкерів, або що показати іноземцям у Києві. Захисники столичних пам`яток влаштували екскурсію по занедбаних київських будинках. Усього нарахували із десяток архітектурних шедеврів, які нині у руїнах, і показали журналістам цілий зруйновани квартал у серці Києва.

  Професор Київського університету імені Шевченка Микола Жуков показує руїни в середмісті Києва, які щодня доводиться бачити з власного вікна.

  Микола Жуков: "Вулиця Пушкінська, 43. Три корпуси санаторно-лікувального типу. Тут скільки діток було, так чудово все складалося, аж поки..."

  Аж поки в 2001-му будинок раптом зробили приватною власністю, а дітей із садка-санаторію вигнали геть.

  Микола Жуков: "Одним ранком нечудовим заїхали сюди екскаватором. І люди в вісім ранку прокинулися від того гацання. Що тут творилося..."

  Пан Микола дивується - дитсадок віддали в приватні руки попри заборону приватизовувати дошкільні заклади. Уже кілька років поспіль місцеві мешканці відвойовують ось ці руїни.

  Голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець демонструє на Пушкінській цілий квартал, мов рай для сталкерів.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Знищуються ці 4 будинки, 5 будинків і шостий будинок! І нижче ці оці три будинки".

  Тут би місце для Музею історії Києва, який невдовзі планують відкрити у скандальній будівлі на Театральній.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Площа цих двох будинків знаєте яка? 12 тисяч квадратних метрів. Це рівно стільки, скільки потрібно Музею історії Києва для свого розміщення".

  Та місцеві мешканці кажуть: чули - збудують готель.

  Микола Жуков: "Готельно-офісний комплекс планувався на цьому місці. Дво-триповерховий паркінг".

  Організатори сталкер-екскурсії кажуть - уболівальникам, які приїдуть до Києва на Євро-2012, на Пушкінській є на що подивитися. Утім, стати гідами для фанів відмовляються. Кажуть - соромно.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Коли би я розказував це іноземним туристам - я би, звичайно, їх повів в зовсім інші місця".

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині почали виробляти електроенергію із сміття
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся фінал конкурсу дитячої творчості "Обдаровання-2012"
  Теги: