На Київщині почали виробляти електроенергію із сміття

  Унікальну енергетичну установку побудували на Київщині. В Обухівському районі, поблизу села Підгірці, відтепер електроенергію вироблятимуть із шкідливих газів, які утворюються при розкладанні сміття. Із відходів електростанція вироблятиме енергію, якої вистачить на 5 сіл області.

  На 5-му полігоні поблизу села Підгірці - більш як 10 мільйонів тонн сміття. Розкладаючись, ці відходи виробляють біогаз - на половину з метану, на половину з вуглекислого газу. Саме з цієї сполуки в області взялись видобувати електрику.

  Володимир Бана, директор електростанції: "Мы пробурили здесь 42 скважины, и при помощи насосной станции создается вакуум, и мы этот биогаз откачиваем из системы скважин. Биогаз в качестве топлива поступает в двигатель внутреннего сгорания, который вращает генератор. Генератор вырабатывает электрическую енергию, которую через трансформаторную подстанцию мы отдаем в сеть".

  Виробляє така установка близько чотирьохсот п`ятдесяти кіловат енергії на годину. На цьому ж полігоні сміття вистачить на 15 років роботи електростанції.

  Вадим Плоткін, працівник електростанції: "Нам приємно, що в Україні це є ще альтернативним засобом, що працює на енергонезалежність країни. Хоч маленька, але це перша".

  Однак, головна перевага електростанції - це її екологічність. Адже один такий полігон щорічно виробляє більше 50-ти тонн газу, який поглинає атмосфера. Тепер всі шкідливі відходи потраплятимуть в електростанцію, де їх перетворять на енергію.

  Вадим Плоткін, працівник електростанції: "Ми вперше на Україні дали струм з того, що нічого не вартує, а тільки шкідливо впливає на людей, які мешкають поряд".

  Нині електростанція працює в тестовому режимі. Пустити струм в мережу працівники обіцяють за 2-3 тижні. А в облдержадміністрації уже підшуковують місця для таких установок в інших районах Київщини.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Ми будем вивчати можливість інших полігонів, які теж багато років служили, як звалище для сміття. Я за те, щоб на території великих міст, біля яких знаходяться ось такі сміттєзвалища, поставити таке обладнання, і ізвлєкати цей метан, і переробляти його в електричну енергію".

  На Київщині планують побудувати принаймні 5 електростанцій на біогазі. Три із них - в Бориспільському, Білоцерківському та Броварському районах - обіцяють встановити уже цьогоріч.

  Ольга Сас-Тарасова, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Господарський суд Києва розглядає 2 справи щодо махінацій із землею
  Наступний матеріал
  Захисники пам`яток влаштували екскурсію по столичних руїнах
  Теги: