Загострилось протистояння забудовників і захисників Гостинного двору [відео]

  Чергове протистояння забудовників і захисників Гостинного двору - робітники засипала мішками зі сміттям двоє воріт двору, кажуть - то аби сміття потому вивезти. Натомість, захисники пам`ятки переконують - то таким чином намагаються обмежити їм доступ до Гостинного двору.

  Андрій Пастушенко, комендант "Гостиної республіки": "Там арка забарикадована, там. Я так розумію, що оці мішки вони носили для цієї арки вже".

  Прокинулись, як в облозі. Активісти, які цілодобово чергують у Гостинному дворі, показують - дві арки зверху донизу забарикадовані мішками з цеглою. Йдемо всередину - у тутешніх працівників обід. 

  Журналіст: "А що робите ви тут?"

  Працівники: "Їмо. Б`єм-ламаєм".

  Всередині будівлі - повний хаос. Стіни зруйновані, під ногами - купи сміття. Ось так нині виглядає сцена театру на Подолі. На підлозі - з півтора десятки кувалд. Застосувати їх не встигли. Побачивши камеру, купка молодиків відвертається.

  Начальник виробничо-технічного відділу: "Закрийте двері".

  Хто головний на реконструкції - дізнатися складно. Люди в касках показують - на роботу їх узяв ось цей чоловік. Неофіційно.

  Працівник: "Я не знаю, кто, я не уточнял. Сказали - есть работа и все. Да, на вокзале, да, на пятаку. Все".

  Чи законно знесли стіни в Гостиному - прийшла з`ясувати міліція.

  Представник "Беркуту": "Зараз подивимось документи їхні  - є в них право на перебудову чи немає".

  Правоохоронці спілкуються із представником "Укрреставрації". Той розмахує документами, але показати їх відмовляється. Побачивши камеру - йде геть.

  Громадські активісти кажуть - людей, що начебто реконструюють Гостинний, назвати фаховими будівельниками складно. Всередині вже розвалили колишні приміщення банку, ресторану, де були унікальні фрески.

  Ігор Луценко: "Зараз ми складаємо акти, все пофотографували, писатимемо акти про те, що тут ведуться роботи і ведуть в нелегальний спосіб. Зрозуміло, що цих людей ніхто офіційно не наймав".

  Дмитро Ярич, представник "Укрпроектреставрації" (телефоном): "Я заказчик здесь. Не котролирую, но что все работают законно по договорам - это я гарантирую. Это у нас контролируется юротделом. Чого забарикадували? Це складують, щоб у майбутньому його вивезти, тому що заблокований проїзд. Ви ж бачили - там машина стоїть".

  Із сміттєвими барикадами, в холоді та темряві. Відучора захисники Гостинного залишилися ще й без світла. В "Укрпроектреставрації" заявили - перебування активістів у будівлі влетить організації в копієчку, і відключили електропостачання.

  Ганна Рибалка, Денис Ковальов, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Національному театрі оперети презентують дитячий м`юзикл "Острів скарбів"
  Наступний матеріал
  Тренера футбольної збірної України можуть призначити наступного тижня
  Теги:
  Loading...