У Національному театрі оперети презентують дитячий м`юзикл "Острів скарбів"

  Прем`єра у Національному театрі оперети. У день Святого Миколая там презентують нову казку для дітей - м`юзикл "Острів скарбів". Лібрето до нього написали автори однойменного українського мультфільму - Давид Черкаський та Аркадій Гарцман.

  "Острів скарбів" - у середмісті столиці. На сцені Київського театру оперети - прем`єра. Стара казка - з новими обличчями та піснями.

  Юлія Заулична, художник-постановник вистави: "Ми виходили першочергово з того, що це самостійний твір, тому що не можна нічого повторити, бо це інший вид мистецтва. Бо те, що можна зробити в мультиплікації, в театрі треба робити по іншому, і навіть сценарій писався спеціально для театру, він дещо перероблений з точки зору сюжету, з точки зору дійових осіб".

  Лібрето до спектаклю написали автори однойменного українського мультфільму - Аркадій Гарцман і  Давид Черкаський. Останній пригадує: перед тим, як писати сценарій, почав ходити в оперету - вивчати формат мюзиклу.  

  Аркадій Гарцман, співавтор лібрето вистави: "Понимал, что в оперетте главное - песни, танцы, а тексты - это подводки. Открою один, может быть даже маленький секрет - чтобы меньше было, как молодежь говорит - чтобы меньше было ля-ля и обьяснений, мы просто ввели такой персонаж, как попугай который сидит на плече у Сильвера и он кратко излагает, что было перед этим и что будет, чтобы не было накручено много разговорных линий".

  Богдан Струтинський, художній керівник театру: "У нас дуже велика трупа жіноча, і ми спеціально просили авторів навіть жіночі персонажі ввести".

  Складається спектакль із дванадцяти музично-танцювальних номерів та пісень, більшість з яких уже давно відома глядачам, та нових, спеціально написаних.

  Володимир Бистряков, автор музики вистави: "Процентов 20 нового материала - это песня "Базіка - знахідка для ворога", это песня "А мені на все начхати, хвала Бену Гану", есть музыка фоновая, которая держит спектакль - она была специально написана. А вместе с тем, есть музыка, которая просто взята из мультфильма".

  Більшість героїв мюзиклу - пірати, пияки і розбишаки. Тому й співу від них хотіли не академічного, а справжнього, як після випитої пляшки рому і з характерним хрипом, розповідає автор музики.

  Володимир Бистряков, автор музики вистави: "Не зря я говорю актерам, что забудьте, что вы певцы, у некоторых есть акустическая манера, здесь мы делаем прежде всего персонаж, делаем характер, делаем какие-то вещи мультяшные, смешные. Единственное, что мне было сложно - увязать фонограмму с живым оркестром".

  Попри зміни сценарію - мораль казки лишилася класичною: добро перемагає зло. 

  Андрій Орлов, актор, грає Джона Сільвера: "Незважаючи на те, що це негативний персонаж, він показує, як не треба робити, що гроші - це не головне в житті, а головне - мета, для якої вони потрібні. Тобто, ті люди, які у яких була благородна місія - вони отримали той скарб, який шукали. А пірати, які хотіли це прожерти, пропити - вони цього і не получили".

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Шевченківському районі з`явився перший дитбудинок сімейного типу
  Наступний матеріал
  Загострилось протистояння забудовників і захисників Гостинного двору [відео]
  Теги:
  Loading...