Забудовник захопив частину будинку на Березняках (репортаж)

  Неспокійно на Березняках. У епіцентрі будівельного конфлікту опинився житловий будинок на вулиці Бучми, 8. Там хочуть забудувати перший поверх експерементального будинку, що зведений на палях ще радянськими архітекторами. Фахівці стверджують - будь-які втручання у конструкцію будівлі можуть бути фатальними і призвезти до її руйнації. Втім це не зупиняє будівельників. Попри незгоду тамтешніх мешканців там вже розпочалися активні роботи, що ведуться переважно вночі. Тим часом у будинку вже почали з`являтися перші тріщини.

  Будинок на вулиці Бучми, 8 - унікальний. В Україні таких лише чотири. Його проект створили ще за радянських часів. Це був експеримент. Будівлю звели п`ятнадцятиповерховою та занадто вузькою - завширшки лише 12 метрів. Окрім того, першого поверху тут немає. Замість нього - палі.

  Порожні ніші багатоповерхівки впали в око бізнесменам. Нові хазяї - товариство "Алба - " у першого поверху з`явилися нещодавно. Тут планують розмістити перукарню та офіси. Місцеві мешканці категорично проти таких добудов. Кажуть, будь-які зміни можуть стати для будинку фатальними.

  Зведення першого поверху - незаконне,- стверджує народний депутат Кирило Куликов. Тамтешні мешканці звернулися до нього по допомогу. За словами народного обранця, забудовник не має усіх потрібних дозволів. А от документ про проведення громадських слухань - взагалі підроблений. З місцевими про будівництво ніхто не радився.

  На будівельному майданчику - пустка. Забудовник спілкуватися із місцевими жителями не хоче. Але встиг навести лад - асфальт у нішах вже встигли зняти, замість нього - купи цегли. Усі ж скарги місцевих сипляться на голови охоронців.

  Тим часом у столичній адміністрації про конфлікт киян із забудовниками взагалі не чули. Проте обіцяють - справу розглянуть, винуватців знайдуть.   

  Попри протест місцевих мешканців будівельні роботи тривають - уночі. Через них по стінах будівлі уже розповзлися перші тріщини. Люди ж налаштовані рішуче. Напередодні провели громадські слухання, де одностайно висловилися проти забудови. А вже наступного тижня подаватимуть документи до Прокуратури.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.10Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві вімкнули гарячу воду
  Наступний матеріал
  Скульптор Демніг встановив в Україні кілька "каменів спотикання" (репортаж)
  Теги:
  Loading...