Забудовник судиться за право на зведення висотки біля Софії Київської

  Скандальне будівництво на Гончара, 17 набирає нових обертів. Забудовник вкотре намагається відсудити своє право на зведення висотки в охоронній зоні Софії Київської.

  Поки що перемога на боці місцевих мешканців - Шевченківський райсуд Києва відмовив Інвестиційно-будівельній групі в проханні поновити будівництво. Крім того, забудовнику відмовили і в позові проти п`ятьох учасників акції протесту. З них вимагали виплати понад півмільйона гривень за пошкодження будівельного паркану.

  Мешканка будинку на Гончара, 14 Єлизавета Чередниченко демонструє панораму, що відкривається з її вікна. Двоповерховий підземний паркінг і бетонні стіни  - це те, що збудували за останній рік. Жінка нарікає - у її та сусідньому будинках на стінах з`явилися тріщини.

  Новий виток конфлікту довкола скандального будівництва біля Софії Київської продовжився у Шевченківському суді. Позивач - Інвестиційно-будівельна група - хоче відсудити у п`ятьох найактивніших противників забудови пів мільйона гривень. Збитків саме на таку кругленьку суму завдали мешканці під час дного з протестів. Тоді біля майбутньої будівлі мешканці начебто спробували знести дерев`яний паркан. Спочатку за нього просили 160 тисяч, потім - перерахували.

  В`ятковський, адвокат забудовника: "Паркан сам коштує близько 250 тисяч, але простой техніки і людей ще".

  Представниця ініціативної групи, що виступає проти зведення висотки на Гончара Ірина Нікіфорова каже - забудовник постійно намагається приховати, скільки ж насправді метрів заввишки буде житловий комплекс.

  Після майже 2-годинного засідання у закритому режимі суддя ухвалив рішення на користь незгодних. Мешканці кажуть - це найбільша перемога за півтора року судової тяганини. Утім, святкувати її не поспішають. Бо, ймовірно, забудовник оскаржуватиме рішення.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Перевізники прогнозують зростання ціни проїзду через новий Податковий кодекс
  Наступний матеріал
  На Дарниці збудують новий каналізаційний колектор
  Теги: