Забудовник Андріївського узвозу збирає проекти облаштування вулиці

  Океанаріум з дайвінгом, центр бандурного мистецтва та галереї - такі пропозиції щодо створення культурного простору на Андріївському пропонують компанії "Еста-холдинг" у соціальних мережах та на сайті фабрики. Утім, найбільше голосів - за мультикультурний центр на руїнах підприємства. Визначити, що саме збудують, мають за два місяці. Тим часом, столичні художники вигадали свій проект.

  Це територія фабрики "Юність". З одного боку - Андріївський узвіз. З іншого - Боричів тік. Юлія Філоненко показує місце, яке невдовзі має стати новим культурним центром. Після скандалу зі знесенням старих будинків на узвозі, компанія "Еста-холдинг", яку представляє Юлія, відмовилася від проекту офісного центру. І вирішила запитати у містян, що вони хочуть бачити замість фабрики.

  Юлія Філоненко, кординатор громадсько-експертної ради "Андріївський": "Самая популярная точка зрения - это мегафункциональный культурный центр, который соединит в себе много чего".

  За кілька місяців кияни запропонували чимало, і такого, кажуть в громадській раді Андріївського, що голова йде обертом.

  Юлія Філоненко, кординатор громадсько-експертної ради "Андріївський": "Очень серьезный градостроитель, который построил пол Советского союза, исследовать истории этой улицы - и сделать  здесть бордель".

  Ще одна несподіванка - окенаріум зі школою дайвінгу посеред Боричевого току.

  Киянин: "Океанаирум? На Андреевском спуске - лично у меня не вяжется".

  На сайті громадської ради вже є кілька десятків пропозицій, який об`єкт має з`явитися поблизу узвозу. Є й такі, що виступають проти будь-якої забудови і хочуть бачити тут сквер та водограї. У комісії Київради з питань культури кажуть - знають, як поставити крапку в цій суперечці.

  Олександр Бригинець, депутат Київради: "Ті будинки, які були знищені, можна використати в будівництві нової споруди. Ці фасади можуть стати частиною великого нового музею. А цей музей стане музеєм історії видатних киян".

  Автор ідеї відтворення старих фасадів, художник Анатолій Гайдамака, зітхає - така ідея столичним чиновникам до душі не припала. А новенькі фасади Андріївського після реконструкції - розкритикував. Сам узвіз, каже, нині спорожнів.

  Анатолій Гайдамака, художник: "Натовпів народу не бачу. Туристів не видно. Там великі надії мали на футбол, але там більше двох людей не найдеш".

  Митці закликають забудовника не поспішати із початком робіт і не допустити на Андріївському зведення другого "Музею історії Києва". Натомість, представники "Еста-Холдинг" планують винести на обговорення проекти, які наберуть найбільше голосів киян, вже в кінці липня.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Медико-соціальний центр на Переяслав-Хмельниччині потребує ремонту
  Наступний матеріал
  Збірна Німеччини - безперечний фаворит нинішнього матчу
  Теги: