5.ua

Забудовний скандал: Міноборони і кияни не можуть поділити сквер

  Війна за землю: Міноборони і громада не поділили територію. Військові кажуть – земля їхня, її надала Київрада і хочуть будувати там житло. Громада ж наполягає – рішення про відведення землі не таке уже й законне, і хочуть на цій землі сквер.

  Ще декілька місяців тому територія була вкрита густими деревами, нині ж її розчищають та готують до забудови. Землю, на якій збираються звести багатоповерхівки, ще у 2006 році Київрада віддала у приватні руки. За цим рішенням забудовник зобов’язувався звести два десятки багатоповерхівок і 7% від збудованого передати військовослужбовцям. Решту – забрати собі.

  Раніше тут був військовий протитуберкульозний шпиталь, який містився в історичній садибі. Чотири з половиною гектари, на яких планують звести житловий комплекс, дивом перестали носити історичну цінність. Тепер ця територія змінила своє цільове призначення. А місцеві мешканці від звістки про масову забудову не в захваті, тож прийшли з пікетом до Міністерства оборони.

  Місцеві мешканці хочуть бачити там сквер загального користування і хочуть зберегти зелену зону. Але в Міністерстві оборони переконують – усе законно.

  Люди вимагають від забудовника припинити будь-які роботи, а військовослужбовцям пошукати квартири деінде. Столичні депутати кажуть: правди шукати підуть до суду.

  Депутат Київради Денис Москаль вважає, що цю забудову можна було б провести з максимальним збереженням дерев. "Якщо б поговорили з людьми, вони б тут не стояли", – запевняє він.

  Тим часом, правда у кожного своя: місцеві мешканці влаштовують пікети, а забудовник вирубує дерева.

  Нонна Лактіонова, Денис Савченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Проїзд у столичних маршрутках різко подорожчав
  Наступний матеріал
  Жителі Донбасу не підтримують сепаратистів та не довіряють силовикам - опитування
  Теги:
  Loading...