За вихідні у Києві ліквідували 15 пожеж

  Без порушень громадського порядку святкували Великдень у столиці. Напередодні на богослужіння прийшли близько 250-ти тисяч киян. Утім, попри відсутність злочинів, місто спало не спокійно: побільшало лісових пожеж. Відучора у Києві загасили 8 займань, а за сьогодні - ліквідували близько 5-ти. Усі ці випадки лісники пояснюють необрежним поводженням із вогнем.

  Палає ліс у Деснянському районі Києва. Помітила вогонь і викликала пожежників відпочивальниця Олена Кириченко. Ті приїхали швидко, але до прибуття киянка боролася з полум`ям самотужки. Пожежі у цих місцях вже стали традцією.

  Олена Кириченко, киянка: "В том году вот здесь, рядышком здесь поляна, там отдыхают - лавочка, так хорошо было сделано. Она вся полностью выгорела - тоесть, здесь перерывают все, было перерыто, тоесть люди недобросовестные".

  Гасить займання у свій вихідний лісник Микола Горошко. Вийшов на роботу у святковий день, бо з пожежами його колеги не впоралися. Це вже п’ятий виїзд сьогодні.

  Микола Горошко, лісник: "Відпочиваючі оставляють костри, не слідкують за тим, як вони повідпочивали, оставляють костри, і внаслідок цього займається суха трава".

  Умови для загорання лісу зараз якнайкращі, розповідають лісники. Сухе листя та гілки, вітер і масові виїзди людей на пікніки сприяють лісовим пожежам. Розпалювати вогнища зараз заборонено, однак більшість цим нехтує.

  Ще кілька хвилин тому ось тут усе горіло  -  і дерева, і кущі, і трава. Лісники переконані - займання спровокували відпочивальники. Необережне поводження з вогнем стає причиною лісових пожеж у 99 відсотках. На щастя, тут вигоріло лише близько 20-ти соток - пожежна машина приїхала швидко. Але лісники вже наводять невтішну статистику.

  Юрій Дубів, головний лісник КП "Дарницьке лісопаркове господарство": "За сьогодні це вже 5 випадок, а якщо взяти минулий тиждень - це вже порядка 20-ти разів ми виїжджали. На початку тижня було трошки менше, а от особливо зараз... Учора було 8 виїздів. Беручи до уваги складні погодні умови, те, що люди зараз масово виходять в ліси, палять - це, в свою чергу, спричиняє до збільшення випадків загорання".

  Для відпочивальників інспектори пожежних підрозділів та лісники проводять роз’яснювальну роботу.

  Лысник: "Большое количество пожаров, распространяется по всей территории. Поэтому мы в очередной раз предупреждаем, просим беречь лес, возьмите, ознакомтесь, дабы в дальнейшем возможно спасти, поддержать число пожаров на територии".

  Тих, хто не уявляє свого відпочинку без багаття, лісники закликають обережно поводитися з вогнем, мати лопату, щоби обкопати багаття, та воду, щоби загасити полум`я.

  Ксенія Дворнікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У "Манчестер Сіті" все більше проблем із Балотеллі
  Наступний матеріал
  Лікарі радять не зловживати великодніми ласощами
  Теги: