За рік - у "Київавтодорі" обіцяють пустити рух Подільським мостовим переходом

  Світло у кінці мостового тунелю. За рік - у "Київавтодорі" обіцяють пустити рух Подільським мостовим переходом, який будують уже 8 років. Йдеться про ділянку від Верхнього Валу до Русанівських садів і проспекту Ватутіна. Зворотній бік медалі - це примусове відселення мешканців Русанівських садів. Своєї згоди - досі не дали 92 людини.

  На Лівий берег - навпростець. Багатостраждальний Подільській мостовий перехід знову обіцяють добудувати. У "Київатодорі" запевняють, уже до 1 грудня новий міст через Дніпро можна буде побачити не лише на мапі.

  Віталій Овсянніков, перший заступник директора дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва: "Заезд с улицы Верхний Нижний вал на Подольский мостовой переход. Эстакада на Рыбальском острове, левоповоротный съезд, арочный мост через Днепр, эстакада на Трухновом острове, мост через Десенку и эстакада на Урочище Горбачиха. Готовность - 90 процентов".   

  Це - перший етап робіт. Другий - почнеться вже за місяць, а завершити його мають до березня 2012-го.

  Віталій Овсянніков, перший заступник директора дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва: "Предусмотрено строительство так называемой рокатной дороги  - это дорога на примыкание к поольскому мостовому переходу в районе дамбы русановских садов до проспекта Ватутина. На сегодняшний момент работы уже ведутся, работают геодезисты, разработано ТЕО".

  Не у захваті від таких перспектив власники садиб на Русанівських садах. На шляху мостового переходу лежать майже 300-та будинків. На відселення досі не згодилося 92 дачники. Серед них - Сергій Сталінський. На Русанівських садах він з 58-го року. Тут виросли його діти, тепер - гостюють онуки.

  Сергій Сталінський, місцевий мешканець: "Тут моя мати одержала, я тоді був ще у армії, а потом я женився, потім у мене пішли діти - і все це ми тут. З роками воно ж так - серцем приростаєш". 

  На компенсацію чоловік не погоджується. Каже - не хоче купувати кота в мішку.

  Сергій Сталінський, місцевий мешканець: "Те шо нам пропонували, воно дуже таке.. гроші - якісь, житло - якесь, якщо ділянка, то десь. Тому на такі умови я іти не хочу і не тільки я".

  Андрій Махов, голова об`єднання садівницьких товариств Русанівський масив: "Автодор викупає ділянки по 420 тисяч гривень, тобто по 14 тисяч доларів за сотку, а продає Київрада по 37 тисяч доларів за сотку".

  У Київради - свої розрахунки. 

  Дмитро Олійник, голова комісії Київради з питань транспорту та зв`язку: "Компенсації від 300 до 800 тисяч гривень за садибу. Всі експертизи щодо оціночної вартості проводилися виключно структурами, які мають на це відповідні ліцензії, вже на цьому етапі власники можуть апелювати щодо не згоди з фінасовою оцінкою".

  Торгуватися Київрада не налаштована. З тими, хто не погоджується  - судитимуться і відселятимуть примусово.

  Дмитро Олійник, голова комісії Київради з питань транспорту та зв`язку: "Рішення має бути приянто вже до кінця року. тому що це вже бде зупиняти будівництво Подільского мостового переходу і якщо рішення не буде погоджено у режимі компромісу, то надається право київській дирекції по будівницву на осарження в судовому і відселення в примусовому порядку".

  Та чи вдасться будівельникам дотриматися графіка, залежатиме від фінансування. Гроші у мерії чекають від Кабміну.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: "Зараз воно розглядаєтьсі у Кабіенті міністрів в міністерстві фінансів, є доручення прем`єра. якщо буде принято Кабіентом міністрів, то Київ отримає додатково близько двох з половиною мілярдів гривень на дуже серйозні об`єкти. В тому числі - закінчення Подільского мостового переходу".

  А поки міст будується - столиця потопає у заторах. Зокрема, сьогодні за 10-ти бальною шкалою їхня інтенсивність склала 9-ть балів. Щоби вмістити потік автомобілів, одного лише Подільського мостового переходу - столиці недостаньо. 

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Київ потопає у болоті і снігових заметах
  Наступний матеріал
  У Києві відбулася акція непокори проти рейдерської атаки книгарні "Сяйво"
  Теги: