У Києві відбулася акція непокори проти рейдерської атаки книгарні "Сяйво"

  Рік без "Сяйва". У Києві відбулася акція громадської непокори - проти рейдерської атаки книгарні на Великій Васильківській. До протесту приєдналися працівники закладу, музиканти і поети. На вітринах магазину - вони малювали фарбами книжки, а потому - принесли під стіни "Сяйва" - мішки із піском і колючим дротом. Усе це - символізувало останню барикаду книграні.

  Збірки Франка, Шевченка та Стуса.  У книгарні "Сяйво" знову з`явилися книжки. Щоправда, - не справжні, а намальовані.

  Те, що колись було вітринами книгарні "Сяйво"  - тепер біле полотно для художників-аматорів. А що всередині приміщення - не знають навіть її колишні працівники. Кажуть, 21 лютого  - це не лише річниця з дня закриття магазину, а й річниця їхнього безробіття.

  За рік адвокати книгарні виграли у нового власника "Сяйва" сім судових справ із п`ятнадцяти. За словами захисника інтересів книгарні у суді Олега Короля - їхні опоненти на судах не з`являються.  

  Олег Король, юрист: "Починають відхрещуватись, переховуються. Вячеслав супруненко в США переховується, нам стало нещодавно відомо - у Флориді. Корнієнко - теж не може його знайти слідчий, щоб запросити на слідчі дії".

  Поки юристи  - про книгарню розповідають, люди творчі  - її малюють.

  Сергій Понтюк, поет: "Я намалював книжку Холодний Яр...це символічно".

  А ці музиканти - учасники гурту "Топ-оркестра". Хоч більше люблять не книжки читати, а в барабани бити - до долі "Сяйва" теж , кажуть, небайдужі.

  Сергій, учасник акцйії: "Ми специально пришли поддержать книгарню "Сяйво", Україну, язик".

   Журналіст "5 каналу": "А що сталось з книгарнею Сяйво, знаєте?"

   Сергій учасник акції: "Там же непонятно. Черновецкий кому-то подарил".

  Після співів і танців, мітингарі позносили під книгарню мішки із піском. Зверху поклали колючий дріт. Таку конструкцію назвали останньою барикадою біля "Сяйва".

  Ганна Рибалка, Олександр Котельников, "5 канал".

  Попередній матеріал
  За рік - у "Київавтодорі" обіцяють пустити рух Подільським мостовим переходом
  Наступний матеріал
  У Борисполі відкрили новий торгово-розважальний центр
  Теги: