Укрзалізниця
Укрзалізниця фото із соцмереж

За результатами аукціонів ProZorro, УЗ підписала 8,6 тис. договорів – Даценко

  За словами антикорупціонера, ключові показники держмонополіста істотно відрізняються від середніх показників у системі ProZorro

  У 2018 році державна "Укрзалізниця" провела понад 10 тис. процедур закупівель через систему ProZorro. Як повідомляє керівник проекту "Zалізніця без Корупції" Володимир Даценко, 60% з них мають ознаки фіктивних – з підставними учасниками, передає Obozrevatel.

  За даними організації, протягом минулого року УЗ оголосила 19,3 тис. закупівельних процедур. Через недостатню кількість учасників 44,4% з них не відбулися, ще 5,1% закупівель "Укрзалізниця" скасувала за власною ініціативою. Тож загалом успішно проведеними є 38% торгів. Із загальної кількості 11% – були неконкурентними.

  Як додав Даценко, за результатами аукціонів УЗ підписала 8,6 тис. договорів.

  "Обсяг закупівель 27,93 млрд грн на рік. У порівнянні з 2015 роком, обсяг закупівель в "Укрзалізниці", як в національній валюті, так і в доларах США, збільшився майже удвічі", – підсумував керівник антикорупційного проекту.

  Він уточнив, що ключові показники УЗ істотно відрізняються від середніх показників у системі ProZorro – в негативний бік. За словами Даценка, відсоток економії компанії на держзакупівлі становить 3,3%, тоді як середній по ProZorro – 4,3%.

  "Відсоток процедур з мінімальною кількістю учасників – 60,7% за всіма процедурами. Це говорить про те, що більшість тендерних процедур "Укрзалізниці" відбувається з мінімальною конкуренцією, з мінімальною кількістю учасників. Відсоток процедур без цінової конкуренції в аукціонах – 60,4%. Це ті тендери, де учасники протягом трьох раундів не зробили жодного кроку зниження. Це говорить про те, що швидше за все, цей тендер проведений з формальною конкуренцією, з формальними підставними учасниками, або конкуренти не побажали знижувати початкові ціни", – резюмував Даценко.

  Попередній матеріал
  Від окупації Криму до захоплення кораблів: Волкер презентував сайт про злочини РФ в Україні
  Наступний матеріал
  Київ визнали найдешевшим для туристів містом Європи – подробиці
  Теги: