Антимонопольний комітет України (АМКУ)
Антимонопольний комітет України (АМКУ) http://hyser.com.ua

За останні місяці АМКУ оштрафував порушників на більше як 1 млрд грн – ЗМІ

  Як правило, усі учасники ринку, яким комітет призначає штрафи, – вдаються до допомоги судів

  Понад 1 млрд грн склала сума штрафів, що їх виписав Антимонопольний комітет України за останні кілька місяців. Про це йдеться у матеріалі 112.ua.

  Так, журналісти повідомляють, що нещодавно АМКУ оштрафував найбільші автомобільні мережі заправок WOG, OKKO і SOCAR на загальну суму 77 млн грн "за вчинення антиконкурентних узгоджених дій" у 2017 році, коли ціни на бензин зросли на 17,4%, а на дизельне паливо – на 20,7%.

  "Комітет встановив відсутність об'єктивних причин для підвищення цін мережами, на частку яких припадала третина роздрібних продажів бензину А-95 і дизельного палива", – мовиться у матеріалі.

  Крім того, в травні комітет оштрафував дві компанії, що входять до однієї з найбільших будівельних корпорацій "Укрбуд" одразу на 150 млн грн – за змову під час участі в двох тендерах. А в квітні Антимонопольний комітет розкрив гучну аферу щодо постачальників харчування в армії.

  "Комітет виявив учасників тендерів Міноборони, які синхронно відкликали дешеві пропозиції, в результаті чого переможцями були визнані компанії з більшою ціною. Деякі компанії мали загальну адресу і співробітників, використовували одні й ті ж засоби зв'язку та IP-адресу. В результаті їхніх дій у деяких випадках перемагали пропозиції, які займали більш ніж 10 позицію у рейтингу за вартістю. АМКУ оштрафував 22 компанії на 869,27 млн грн за змову на тендерах", – вказує видання.

  Як правило, усі учасники ринку, яким комітет призначає штрафи, – вдаються до допомоги судів.

  "Наприклад, протягом багатьох місяців ми спостерігаємо за розвитком подій навколо компанії Shell, яку також оштрафував Антимонопольний комітет. Компанія не згодна ні з претензіями, ні зі штрафом, який їй приписали. Очевидно, що якщо бізнес не згоден з рішенням комітету, йому слід звертатися до суду", – прокоментувала виконавчий директор "Європейської Бізнес Асоціації" Ганна Дерев'янко, нарікаючи, що судова система в Україні далеко не завжди працює ефективно.

  Попередній матеріал
  Кожне нове керівництво УЗ пише нову стратегію, але забуває її реалізувати – Криворучко
  Наступний матеріал
  Диверсант ФСБ намагався підірвати ємності з хлором на "Харківводоканалі" – СБУ
  Теги:
  Loading...