Олександр Криворучко
Олександр Криворучко Олександр Криворучко / Facebook

Кожне нове керівництво УЗ пише нову стратегію, але забуває її реалізувати – Криворучко

  На думку експерта, єдиний позитивний момент у новій стратегії – її регулярні публічні обговорення

  Кожен раз нове керівництво "Укрзалізниці" пише нову Стратегію, але кожен раз забувають її реалізувати. Так у Facebook глава Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко прокоментував затвердження Кабінетом Міністрів нової стратегії УЗ на найближчі 5 років.

  "Кожне нове керівництво приходить в УЗ і пише нову Стратегію. При цьому всі забувають про головне – необхідність її реалізації. Розробляла Стратегію Наглядова рада УЗ. До компетентності її членів і цього органу загалом є великі питання. Вони не вміють ставити завдання, забезпечувати результат, у них немає мотивації та розуміння проблемних питань діяльності компанії. Ця Стратегія не має цільових показників, KPI для менеджменту, цілей щодо підвищення ефективності та зниження витрат. А значить, УЗ від самого початку ставить некоректні стратегічні цілі, які заведуть галузь і економіку в ще більший глухий кут", – написав він.

  Далі Криворучко перерахував п'ять основних запитань до нової стратегії УЗ.

  "Обґрунтовані тарифи. Саме це стоїть на першому місці серед основних стратегічних ініціатив? У розумінні УЗ "обґрунтовані" – означає максимально можливі. Тобто вже постановкою цілей створюється конфлікт інтересів з клієнтами. І ніхто при цьому не говорить, що потрібно задовольнити потребу клієнтів або досягти з ними згоди. Більше того, як ми знаємо, УЗ не встановлює тарифи. Вона лише дає свої пропозиції: обґрунтовані чи не дуже, а затверджує їх акціонер, тобто Кабінет Міністрів. А значить, досягнута ця мета може бути тільки лобістськими методами. Тобто компанія у своїй Стратегії спочатку ставить лобістські цілі?", – запитує він.

  І продовжує: "Реорганізація товариства, боротьба з корупцією, раціоналізація, тобто все те, що вимагає дій з боку керівництва компанії – тільки на других ролях".

  Наступним пунктом йде боротьба з корупцією: "Не усунення, а боротьба. Знову процес, знову менеджмент ні за що не відповідає. Він бореться. Якими методами? Запуск комплаєнс-офісу, який буде сам джерелом корупції, як багато антикорупційних органів у нашій країні. Йдеться і про превентивні заходи, але що мається на увазі – не зазначено. Напевно, творці Стратегії й самі не дуже розуміють".

  Далі – довгострокова інвестиційна програма. Тут передбачено два пункти:

  1) Усунення накопиченого недоінвестування в інфраструктуру за минулі роки;

  2) Збільшення якості та продуктивності рухомого складу, особливо тягового.

  Про це чільник Асоціації власників вагонів зазначає: "Навіть аналізувати складно, так як нічого не зазначено. І потім відповідати менеджменту теж не за що"..

  І наостанок: "Немає спонукання до дії. Наприклад, пункт в розділі "Раціоналізація активів": "Визначення оптимальної кількості та розташування виробничих підрозділів". Визначили. Що далі? Які рішення чи дії потрібні? Так у всьому. Тому, що документ орієнтований на процес, а не результат".

  Він також зауважив, що єдиний позитивний момент у новій стратегії – її регулярні публічні обговорення.

  "Єдиний позитивний момент – це публічні обговорення виконання Стратегії кожні 6 місяців. В принципі, це крок до прозорості. Але з такою постановкою цілей, менеджмент буде помпезно розповідати про свої успіхи в їх виконанні. Але розслаблятися не варто. Спитаємо з усіх. Мало не здасться", – підсумував експерт.

  Попередній матеріал
  Справа про розпуск Ради: КСУ продовжив розгляд у закритому режимі
  Наступний матеріал
  За останні місяці АМКУ оштрафував порушників на більше як 1 млрд грн – ЗМІ
  Теги:
  Loading...