Уряд внесе у парламент комплексний закон про освіту

  Уряд внесе до Верховної Ради комплексний закон про освіту, який повинен вирішити всі питання стосовно дошкільної, позашкільної, професійно-технічної й середньої освіти в Україні.

  Про це, представляючи програму діяльності Кабінету Міністрів на засіданні Уряду 9 грудня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Програма діяльності Уряду передбачає реалізацію положень ухваленого закону про вищу освіту. Для цього, за його словами, в програмі діяльності Уряду передбачено, зокрема, встановлення нових правил акредитації та ліцензування та незалежного оцінювання якості освіти.

  "Давайте визначимо якість освіти у вузах. Неякісні відпадуть самі собою, а ті, які якісні, будуть давати не папірці, а реальні дипломи, і будуть давати можливість людям отримувати потім роботу, а не ставати на біржу праці", - запропонував прем’єр.

  Глава Уряду також наголосив, що у 2015-му році необхідно "повністю змінити систему державного замовлення для навчання у вищих навчальних закладах",

  "Ринок праці й потреби української економіки повинні бути і будуть безпосередньо прив’язані до державного замовлення, яке фінансується з державного бюджету для навчання відповідних спеціалістів", - заявив Яценюк.

  Уряд також планує внести до Парламенту проект закону про наукову і науково-технічну діяльність.

  "Не кількість, а якість. Можливо, нам треба профінансувати одну розробку, але про цю розробку буде говорити весь світ, і вона буде визнана світом. А не фінансувати заробітні платні й комунальні послуги в сотнях науково-дослідних інститутів, які, на жаль, нічого не досліджують, а в більшості своїй витрачають бюджетні кошти", - зазначив Арсеній Яценюк.

  Нова культурна політика, за словами глави Уряду, передбачає, зокрема, ухвалення стратегії української гуманітарної політики, підтримку українського культурного продукту, підтримку української культури в тому числі меценатами.

  "Є кого підтримувати в Україні - українське кіно, українське телебачення, українську книжку, українську газету. І Україна буде цьому аплодувати, і світ буде цьому аплодувати. За своє треба спочатку боротися, потім будемо боротися за чуже", - наголосив Яценюк.

  Серед завдань Мінмолодьспорту він виділив підготовку два основних напрямки діяльності – підготовку до Олімпійських ігор та відродження якісного національно-патріотичного виховання.

  Попередній матеріал
  У "день тиші" обстріляли спостерігачів ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Суд переглянув умови запобіжного заходу генералу Назарову

  Порошенко: попередні українські реформатори не вірили у ефективність своїх дій

  СБУ оголошує набір випускників шкіл на новий навчальний рік до відомчих вишів

  Українські аграрні ВИШі поглиблюють співпрацю з іспанськими колегами