Ракети над Зеленським та голуб миру над кремлівським карликом. Британське впливове видання The Economist випустило традиційний передноворічний тижневик з обкладинкою прогнозів на наступний рік – "Світ попереду". Вдруге на першу шпальту потрапили президенти України та росії, а також лідери США і Китаю, пісочний годинник, скринька з бюлетенями і штучний інтелект. Що можуть означати зашифровані прогнози, разом з аналітиками розбирала журналістка "5 каналу" Марта Шикула.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Другий рік поспіль на першій шпальті традиційного передноворічного прогнозу від авторів The Economist ключові особи – президент України та росії. Над Зеленським зображені образ жінки і ракети, над кремлівським карликом – голуб миру.
"По великому рахунку, путін робитиме все, щоб досягти перемир’я, і він робитиме все для того, щоб це відбулось. Буде використовувати паузу для перегрупування військ і для подальшої фази, другої фази війни проти України, тому що в його планах таки окупація нашої держави. Ми бачимо, російський лідер робитиме ставку на ядерний шантаж, бачимо – це показують ракети з ядерними боєголовками, і бачимо, що Україна потребуватиме в подальшому і боєприпасів, і техніки", – сказав журналіст-міжнародник Олександр Демченко.
Між Зеленським і путіним, які дивляться один одному в очі, пісочний годинник, в якому час добігає кінця.
"Він символізує або обмаль часу на завершення цієї війни, або, можливо, війна, на думку журналістів видання, буде закінчуватися чи близька до завершення. Або, навпаки, буде затягуватися. А бомби і ракети над головою Зеленського можна ще сприймати, як допомогу з боку Заходу. Що Захід і далі підтримуватиме Україну, надаватиме зброю для того, щоб ми могли відбивати російську агресію і повертати своє", – пояснив політичний аналітик Ігор Рейтерович.
Читайте також: рф ще довго не підписуватиме жодних договорів: Буданов зробив новий прогноз щодо тривалості війни.
"Ми бачимо, автори нам показують те, що Україні треба буде більше планувати своє життя з Європою і сподіватися на підтримку Європи, бо повстає велика проблема із озброєнням та підтримкою", – зауважив Олександр Демченко.
Далі – скринька з бюлетенями. 2024 рік можна назвати виборчим, кажуть аналітики. Лідери обиратимуться у понад 70 країнах, де проживає близько 4 млрд людей. Це більш як половина населення планети. Основний акцент – кому віддадуть голос американці.
"The Economist вважає, що Трамп є найбільшим ризиком для світу. Якщо в Білий дім повернеться Трамп, це буде загрозою для всього білого світу. Трамп є носієм цінностей, більш подібних до цінностей Ердогана, путіна та Орбана. Тобто диктаторські замашки з трошки фашистським флером. Це може зруйнувати НАТО і може стати великою проблемою як для України, так і для інших союзників – Сполучених Штатів", – наголосив економіст Сергій Фурса.
У нижній частині обкладинки – лідери США Джо Байден та Китаю Сі Цзіньпін. Вони обернені один до одного спиною.
Дивіться також відео: Зеленський, путін, війна, вибори: журнал The Economist зробив прогноз життя планети на 2024 рік.
"Спиною, мабуть, – це означає, що на майбутнє погляди світових відносин у них відрізняються. Або взагалі діаметрально протилежні. Але протистояння між цими двома країнами буде важливим для всіх міжнародних відносин", – сказав політичний аналітик Ігор Рейтерович.
Аналітики припускають, на обкладинці зашифрована холодна війна між Китаєм та США, яка може перерости в гарячу. У 2024-му світу загрожує і глобальна економічна криза.

"Ми бачимо про штучний інтелект, котрий є тим порухом, про який писав Валерій Залужний. Тобто тієї сили, яка може зовсім змінити хід війни на користь тієї чи іншої держави. І, звісно ж, відбувається гонка озброєнь, а штучний інтелект хочуть використати великі гравці у військовій справі. Штучний інтелект відіграватиме велику роль, і не лише він, а й інші технології", – припустив Олександр Демченко.
Користувачі мережі Х, колишнього Twitter, на свій лад розшифрували обкладинку британського видання. До аналізу підійшли з гумором.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Розберемо бік, на якому Зеленський. Червоний колір може значити багато чого. В цьому аспекті, мабуть, пристрасть і любов. Стрілочка від Санича йде до кольору і далі до жінки. На що натякає автор? Що таємно всім керує Олена Зеленська? Але ні, зачіска не схожа. А на чию зачіску це схоже? Правильно, Кіри Рудик. Судячи з того, що вона два роки їздить світом, думаю, вона і має справжню владу".
"Отже, починаємо. Пісочний годинник – час рікою пливе. До речі, про пташку. путін довоюється і скаже – давай миритися. От цього ах*єє Трамп. Ф@к. Бл*ха муха. А Зеленський каже – на тобі ракети. Допоможе дєвочка з хвостиком. Далі – економіка йде по п*зди".
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Не тільки позитивні емоції викликала обкладинка The Economist. Користувачі соцмереж реагували і негативно, зокрема на ракети біля українського президента і птаха миру біля російського. У коментарі NV представник The Economist, головний редактор випуску з ребусом Том Стендейдж пояснив зображення:
"Розміщення голуба і ракет на нашій обкладинці не мало натякати на те, що Україна атакує росію, а володимир путін благає про мир. Як чітко видно з наших публікацій у цьому номері, ми вважаємо життєво важливим, щоб західні країни продовжували підтримувати Україну, коли вона захищається від агресії росії".
Оновлена обкладинка з прогнозом, українськомовний cпецвипуск NV за ексклюзивною ліцензією The Economist "Світ попереду – 2024" вийде 20 грудня без голуба і ракети.
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
"Нема місця, яке б не було полито кров'ю": наслідки війни в Бахмуті – щемні ФОТО з фортеці







