Екологія
Екологія gatesnotes.com

Якщо активісти не займалися екологією до виборів, значить ці люди мають політичну мету – політолог

  Читайте по-русски
  Справжнього екоактивіста від псевдо відрізняє здатність працювати системно, каже Бортник

  Експерти вважають, що передвиборчі маніпуляції політиків на тему захисту довкілля негативно впливають на реальний стан екології України. Про це пише УНІАН.

  Захисники природи зазначають, що в Україні відбувається неконтрольований відстріл тварин браконьєрами, різко зменшується чисельність водних мешканців, а також переважають орні землі, що заважає природі на повну надавати такі еко-системні послуги, як чисті вода й повітря, сприятливий клімат і родючі ґрунти.

  Зокрема, директор Українського Інституту політики Руслан Бортник вважає, що передвиборчі екологічні гасла розфокусують громадську увагу від проблем корупції, інфраструктури та неефективного управління в країні і відволікають увагу від критичних проблем у сфері захисту довкілля.

  За його словами, справжнього екоактивіста від псевдо відрізняє здатність працювати системно, послідовно займаючись захистом природи між виборами.

  "Якщо т. зв. активісти не займалися екологічною тематикою, і ви про них не чули до виборів, то, значить, це люди, які переслідують політичні цілі – намагаються маніпулювати цим питанням", – сказав Бортник.

  Політолог зазначив, що найчастіше використовується такий метод маніпуляції як обіцянка виконання нереалістичних завдань. Наприклад, провести екологічні аудити, посилити кримінальну відповідальність у цій сфері, усюди висадити дерева, повністю очистити Дніпро, Чорне море, закрити всі заводи або пересадити всіх автомобілістів на електротранспорт.

  Крім того, на його думку, екологічна тематика нерідко використовується для тиску на бізнес.

  "Друга версія – це бізнес-терористи, які, використовуючи екологічну проблематику, намагаються шантажувати той чи інший бізнес. Це актуально в промислових регіонах. А в Києві під екологічною проблематикою часто тероризують ті чи інші будівництва, промислові об'єкти", – сказав Бортник.

  Провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України, голова Комітету професійної асоціації екологів України Олександр Дячук вважає, що від політичних маніпуляцій на тему екології убезпечити зможуть тільки якісні наукові дослідження і засновані на них стратегії, в межах яких відповідні проблеми будуть розглядатися комплексно.

  "Наука убезпечить від маніпуляцій. Можна розбивати всі маніпуляції в пух і прах, якщо вимагати аргументацію і посилання на джерела", – сказав Дячук.

  Експерти солідарні в тому, що спекуляції на темі захисту довкілля зміщують фокус уваги на другорядні завдання або неправильні шляхи їх вирішення. Ліквідація проблем, пов'язаних із навколишнім середовищем, вимагає тривалої професійної роботи, без популізму, незалежної від конкретного політичного сезону або політичних тенденцій.

  Попередній матеріал
  У столиці на карантин закрилося п'ять шкіл
  Наступний матеріал
  Геращенко розповіла про стан Балуха: "Зробили контрольну томографію, є позитивна динаміка"
  Теги:
  Loading...