Якою була столиця 100 років тому можна побачити в Музеї історії Києва

  Якою була столиця 100 років тому можна побачити в Музеї історії Києва. Нині там презентували експозицію "Київ-1913".

  На виставці представили предмети побуту, інтер`єру, світлини та  відзнаки мешканців столиці. Одним із найцінніших експонатів фахівці вважають Нашийний ланцюг Київського міського голови. Без металевого декору не відбувався жоден офіційний захід столиці. Експозицію показуватимуть до кінця місця. Усі 4 тисячі експонатів належать київському колекціонеру Олексію Шереметьєву. Нині колекціонер веде переговори про те, щоби залишити експозицію в музеї.

  Олексій Шереметьєв, колекціонер: "13-й рік був роком найбільшого економічного росту в імперії. Тому хотілося показати через призму досягнень...Це останній спокійний рік, передвоєнний рік. Найступний це 14-й - це початок світової війни".

  Михайло Кальницький, історик: "Нашийний ланцюг Київського міського голови. Це дуже важлива була реліквія. Просто я був здивований, що вона збереглася, що її можна побачити. Без цього знака не можливол було проводити засідання Київської міської думи. Тільки він надягнув цей ланцюг - все пішла сенографія, пішло засідання. Коли він хотів закінчити засідання чи перервати, він знімав з себе ланцюг. Все значить можна що-завгодно говорити - це вже не має значення".

  Попередній матеріал
  Повідомляти про негаразди у столиці відтепер можна в онлайн-режимі
  Наступний матеріал
  Весна запізнююється на три тижні повідомляють у Гідрометеоцентрі
  Теги:
  Loading...