Як тепер платити за парковку в Києві? [відео]

  Особливості київського паркування. Новий закон набув чинності, а виконувати його можуть не усі. Документ від 1 квітня твердить: якщо стоянка не обладнана платіжним терміналом, то вона не є парковкою, а значить і платити за неї не потрібно. Однак, паркувальники гроші з водіїв однаково беруть, хоч виходить, що незаконно. Як же платити тепер за парковку - намагались з`ясувати наші кореспонденти.

  Ось уже другий день діє Закон, за яким парковкою вважається лише те місце, яке оснащене паркоматом. На закупівлю технічного обладнання - власникам майданчиків уряд давав 3 роки.

  Олександр Ігнатенко, начальник Управління благоустрою тереторій та комунального обслуговування Мінрегіон України: "Це питання було здійснене урядом, щоби було виведено  із тіні, ті послуги, податки, які мають надходити у бюджети у вигляді податку за паркування". 

  Утім на сьогодні у Києві встановлено лише півсотні паркоматів. Тоді як треба усемеро більше. У "Київтранспарксервісі" стверджують - необхідне устаткування встановлять найближчим часом. Але коли саме - не уточнюють. Нині ж працюватимуть, як і раніше, за старою схемою.

  Ярослав Погрібняк, начальник служби паркування КП "Київтранспарксервіс ": "І комунальні підприємства, і інші оператори будуть працювати по талонах і касових апаратах".

  Натомість у Міністерстві від такої ініціативи відхрещуються. І наполягають - розраховуватися готівкою з паркувальником - незаконно.

  Олександр Ігнатенко, начальник Управління благоустрою тереторій та комунального обслуговування Мінрегіон України: "Оператор порушив сам  законодавство і не встановив паркомат, то це паркувальне місце, воно - не відповідає законодавству і воно не двійсне. Тому - не платити!"

  Кмітливіші водії у ситуації вже зорієнтувалися. Те, що закон на боці автомобілістів підтверджують і юристи.

  Іван Бондарчук, юрист: "Я раджу нашим водіям жодним чином не сплачувати. Закон цього не передбачає. Коли потрібно буде сплачувати кошти? - Тоді коли буде постанова Кабінету Міністрів".

  Та цілком можливо, що довго користатися відсутністю паркоматів, кияни не зможуть. Сьогдні кервіництво "КиївТрансПаркСервісу" звернулоя до Кабміну із проханням дозволити проводити готівкові розрахунки із автомобілістами до кінця цього року.

  Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Тунелі під Дніпром задорогі для Києва
  Наступний матеріал
  Наближення футбольного Євро кияни зможуть відчути на собі уже з середини травня
  Теги: