Як саме у Києві відбувається неофіційна предвиборча кампанія у мери

  Неофіційна агітація. Дату виборів міського голови наразі офіційно не оголошено. Та попри це кандидати у мери неабияк активізувалися. Як саме у Києві відбувається неофіційна кампанія - досліджували наші кореспонденти.

  Вітання зі святами, заклики об`єднуватися та підтримувати родинні традиції - білборди із таким змістом зарясніли у Києві. Усе це частина поки що неофіційних перегонів Києві кажуть політтехнологи.

  Олександр Черненко, голова громадської організації "Комітету виборців України": "Чим раніше почнеш - тим дешевша обійдеться кампанія. Як це парадоксально не звучить краще агітувати півроку, але дуже послідовно, ніж в останні дні, в останні місяці вивалювати страшенні кошти".

  Найактивніше за допомогою зовнішньої реклами себе просувають секретар Київради Галина Герега та колишній гендиректор “Укр-спец-експорту” Сергій Бондарчук. Депутат Київради Віталій Кличко рекламує не безпосередньо себе, а стрічку про своє сходження на спортивний олімп. Рекламісти пояснюють: у такий спосіб політик хоче домогтися "ефекту присустності". Завчасний піар вигідний ще й тим, що реклама коштує дешевше.

  Артем Біденко, директор Асоціації зовнішньої реклами України: "Є чисто психологічнйи фактор: політика коштує дорожче. Якщо ми беремо Київ, середня ціна по Києву 3500 гривень. На політику - 3800 - 4 000 тисячі гривень. Тобто різниця є, вона складає десь до 10-ти %".

  Однак ціна - не єдина перевага завчасного піару. По-перше, це відсутність обмежень щодо способів агітації. По-друге, це дозволить кандидату уже на початку офіційної кампанії отримати певні рейтинги.

  Тарас Березовець, політтехнолог: "Немає виборчої кампанії - немає порушення закону. Відповідно все, що відбувається до виборчої кампанії під дію закону не підпадає. І можна робити все, що завгодно".

  Зовнішня реклама на теренах України один із найефективніших агітаційних інструментів. Якщо за кордоном кандидати роблять ставку на персональні контакти з людьми. То українці незнайомців у свої оселі пускають украй рідко.

  Артем Біденко, директор Асоціації зовнішньої реклами України: "Це специфіка чисто нашого простору. Повязана вона з тим, що словяни це дуже візуальна культура. Це повязано з тим що після 90-х, після радянського союзу. Люди банально не пускают до себе агітаторів у квартиру. Люди бояться. І достукатися до них можна тільки через телевізор і зовнішню рекламу".

  Водночас, разом зі збільшенням кількості білбордів та сітілайтів, кандидати на посаду мера столиці дедалі частіше зустрічаються з киянами, афішують у пресі власну доброчинність та  влаштовують різноманітні акції.

  Роман Гриценко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Не платити паркувальникам дозволив столичним водіям Азаров
  Наступний матеріал
  Засудженого за убивство Щербаня етапували в Лук`янівське СІЗО
  Теги: