Як реагують кандидати в мери Києва на наклепи й брудні технології (РЕПОРТАЖ)

  Чотири кримінальні справи лише за чотири дні порушила Прокуратура проти осіб, які дискредитували учасників виборчого процесу. Зловмисники розповсюджували від імені певних політсил недоброякісні харчі та пропонували виборцям гроші в обмін на голоси. Мета таких провокацій - викликати недовіру киян до учасників виборчого процесу.
  Поліна Остапенко, 5 канал: "Брехня, маячня та провокація - майстрам брудних технологій цього року забракло фантазії. Найбільше, на що вони спромоглися на мерських перегонах - це вивести на парканах ось такі написи".

  Собаки гавкають – караван іде – герой скандальних графіті Віктор Пилипишин не тримає образи. Йому ж бо пощастило більше, ніж два роки тому кандидату в мери Ялти. Того на парканах обізвали зоофілом. Єдине, що збентежило керівника Шевченківського району – це коли від його імені киянам роздавали безплатні запрошення до зоопарку та цирку. Така брудна технологія варта судових розборів.

  Віктор Пилипишин, керівник Шевченківської РДА: "Чорним піаром займаються люди, що не мають досвіду й знань. Замість йти на дебати- займаються дурницями, займатимуться ними і після 25 травня" .

  Неподобство - так реагує мер Леонід Черновецький на провокації. Особливо його обурила заява про затримку вантажівки з ніби-то простроченими продуктовими наборами для виборців від його політичної сили. Голова міста каже, цей наклеп опонентів гідний зневаги.

  Леонід Черновецький, Кивїський міський голова: "Ну, провокаций вообще много, много проблем, кругом безобразие, цены на продукты питания растут. Я не из тех людей, которые чего-то боятся, я из тех, которые защищают других. Я не хочу говорить о моих опонентах, потому что они уже давно проиграли".

  Так само про марні зусилля аморальних провокаторів  каже й Олександр Турчинов. Перший віце-прем`єр уже втомився спростовувати свою причетнітсь до будівництва на Пейзажній алеї. Бруд, вилитий на нього опонентами, відмиватиме в судах.

  Геть не драматизує ситуацію нардеп Василь Горбаль. Навіть попри те, що й від імені соратників по партії теж розповсюджували набори недоброякісних харчових продуктів. Єдине, що його дратує, - це дефіцит гумору у вітчизняних політиків.

  Василь Горбаль, народний депутат України: "Але я на це не звертаю уваги. Ну це, як в тому анекдоті - а в нього немає дочки. Головне, чого бракує нашій політиці - це почуття гумору".

  Попри таку кількість бруду і фальсифікату, політологи нічого особливого з погляду брудних технологій не побачили. Хіба що замість чорних піарщиків на полювання вийшли чорні юристи. Однак період їхньої активності припаде на перший післявиборний тиждень.

  Вадим Денисенко, політолог: "Із 26 числа в понеділок після виборів в одному з судів розглядатиметься позов з приводу незаконності роботи ТВК. І цілком реально, що буде визнано (хоча позов був ще в перші дні виборчої кампанії) про те, що ТВК є нелегітимним, а вибори недійсні".

  Викидання грошей на підкупи та дотації, складання сумнівних рейтингів, друк антиагітаційних газет та розповсюдження зіпсованих харчів - на мерських перегонах - 2008  - лише репетиція великого політшоу. За прогнозами політичних експертів, його виборцям можуть влаштувати вже цієї осені. 

  Поліна Остапенко, Андрій Асауленко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Киян закликають не продавати свої голоси на виборах мера столиці
  Наступний матеріал
  Соратники Черновецького пікетували КабМін
  Теги:
  Loading...