Як працює "вікно життя" в київській лікарні [репортаж, відео]

  У столиці на базі Центральної міської лікарні №10 майже рік працює "вікно життя". Це місце, куди горе-матері можуть приносити своїх немовлят. Вікно створили для того, щоби новонароджнених не кидали на призволяще просто неба чи у смітник. Однак досі жодного немовляти туди не принесли. Як запевняють лікарі - це через брак інформації. Адже матір-зозуля, яка лишить дитину у вікні - не нестиме відповідальності за відмову.

  Двомісячного Андрійка у лікарні ласкаво кличуть богатирем. Хлопчик добре їсть, не хворіє і почувається цілком щасливо. Принаймні зараз -поки не розуміє, що обіймають його не материнські руки

  Працівник лікарні: "Взрослый. Самый крупненький у нас на данный момент в отделении. Потому что он хорошо кушает очень и хорошо набирает вес. Про маму мы знаем мало - мы знаем, что вторые роды только, а почему отказалась - нам не известно". 

  А це - Марійка. Їй теж непоталанило - з пологового будинку дівчинку забрали не додому, а до лікарні для тимчасового перебування.

  Більшість породіль, які відмовляються від власних дітей - це студентки або жінки із соціально-незахищених верств населення. Зазвичай немовлят вони лишають ще у пологовому будинку. Утім є і такі горе-матері, які ладні викинути дитя на смітник. Для цих жінок у столиці відкрили спеціальне вікно.  

  Журналіст "5 каналу": "Вікно життя - це чи не останній шанс для немовляти, яке кинула на призволяще матір-зозуля. Там на них чекає тепло, їжа та ласкаві небайдужі руки".

  "Вікно життя" працює у столиці вже 9-ть місяців. За цей час сюди не принесли жодого немовляти, хоча за минулий рік на вулицях міста знайшли п`ятеро новонароджених. Двоє з них померли. Нині у відділенні для дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває восьмеро немовлят. Тих, кому не виповнилося два місяці, ще мають право забрати горе-матері. Решту чекає дитячий будинок.

  Світлана Одаренко, Олександр Котельников, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Будувати на Театральній дозволили чиновники без архітектурної освіти
  Наступний матеріал
  На Подолі відкрилася виставка дитячих малюнків із зображенням безпритульних тварин
  Теги: