Як обливаний понеділок святкували у давнину [відео]

  Як обливаний понеділок святкували у давнину - сьогодні можна було побачити у козацькому селищі "Мамаєва слобода". Там відтворили українську традицію: коли дівчата до схід сонця ходили вмиватися, а парубки їх підстерігали та обливали водою.

  Отак - із піснями удосвіта дівчата йшли до криниці - вмиватися непочатою водою. За  віруваннями, це гарантувало вроду та щасливу долю.

  Поки кралі милувалися та чепурилися - за рогом на них вартували парубки зі спеціальними ківшиками - "михайликами". А поливали хлопці - дівчат. Не шкодували води тій дівчині, яка найбільше подобалася. Вона ж, навзаєм, дарувала крашанку, яку напередодні готувала для парубка. Так наші пращури залицялися.

  Дівчина: "Якщо в мене є мій хлопець, але ми ще не заручені, а тільки споглядаємо один на одного, то зазвичай він мене і обливав. Я йому готувала найкращу писанку, я йому дарувала і таким чином на всю громаду показувала, що він мені подобається. Ми цілувалися тричі, звичайно так в щічку".

  Хоч прийшли без шароварів - та по крашанці від вродливих панянок таки отримали і теле-оператори.

  Похристосалися - і у танок.

  Журналіст, "5 канал":
   "Танцювали і співали парубки  дівчатами до самого вечора. А восени, на Покрову, пари, які полюбилися у обливаний понеділок, вже нерідко справляли весілля".

  Торік восени відгуляла весілля й Катерина -  нині Сорока, а у дівоцтві Олещенко.

  Катерина: "Минулого року я приготувала найкращу писанку, запросила сюди свого коханого хлопця. він взяв участь в цій традиції. Я звичайно сховала писанку за пазухою, він мусив діставати. І так вийшло, що я йому писанку, а він мені обручку".

  Світлана Одаренко, Іван Головач, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Світла Великодня седмиця розпочалась для православних та греко-католиків
  Наступний матеріал
  У Києві з`явилося перше кафе у якому платять за час [відео]
  Теги: