5.ua

Як активісти штурмували Київраду [відео]

  Сьома ранку. До сесії Київради три години. Будівлю на Хрещатику, 36 оточили кількасот спецпризначенців. Крізь кордони беркутівців пробираються депутати та журналісти. Правоохоронці - у коридорах

  Депутати від опозиції виходять до преси та заявляють - сидіти пліч-о-пліч із регіоналами на сесії не будуть. Підуть у народ.

  Андрій Странніков, заступник голови фракції «УДАР» у Київраді: «Фракція удар сьогодні не бере участі в цьому засіданні. Нашою фракцією прийнято рішення, що ми з киянами, ми на вулиці».

  Разом із ударівцями сесію бойкотує і «БЮТ-Батьківщина». Регіонали через відсутність колег не засмутилися. Кажуть, за питання у порядку денному і без них проголосують.

  Олексій Омеляненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді:«Насколько, я знаю сегодня в зале буде порядка 90 депутатов. Поэтому я думаю, нам хватит».

  Доки провладні депутати вмощуються у сесійній залі, активісти надворі - Київраду вже й перейменували. Умовно. На комендатуру Віктора Януковича. Пояснюють - всередині окупанти.

  Єгор Соболєв, громадський активіст: «Вона захопили Київраду так само як в 43 році це зробили нацисти. вони так само засіли в центрі Києва. вони так само оточили себе людьми зі зброєю».

  Чому оточили - дехто з киян лише здогадується. Депутати опозиційні - прориваються через кордон беркутівців. Намагаються знести металевий паркан, який міліція встановила напередодні. І потрапити всередину будівлі, щоби провести громадські збори.

  У натовпі невідомі застосовують сльозогінний газ. Зчиняється бійка. Активістку Тетяну Чорновол затримують, а свободівцю розбивають носа.

  Приміщення Київради чи то до зборів, чи то до штурму таки готували. З дверей ручки позникали. Утім секретар Київради Галина Герега каже - мітингарі самі винні. Бо пізно подали заявку на проведення зібрання у Колонній залі.

  Галина Герега, секретар Київради: «Такі заяви поступили до нас за два-три дні до проведення. а згідно до статуту чинного вона повинні нас були повідомити не менше ніж за 10 днів. Ми спланували міроприємства у Колонній залі до Дня вчителя. ми не могли відмінити».

  Доки знадвору штурмують, всередині  - голосують. З поміж 119ти питань - за кілька годин обранці встигли внести зміни до бюджету міста на цей рік, виділити кошти на реконструкцію транспортних і комунальних об’єктів, а також реорганізувати столичне БТІ і передати прокуратурі та міліції низку приміщень комунальної власності. Щойно рішення ухвалили - прохід до Київради звільнили. А від кількасот правоохоронців та автобусів спецпризначенців і сліду не лишилось.

  Ганна Рибалка,  Орест Пона, Олексій Іванченков, Іван Наконечний, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Активісти «Грінпіс» прикували себе кайданками до бензоколонок «Газпрому»
  Наступний матеріал
  Київ поділять на госпітальні округи