5.ua

Як активісти штурмували Київраду [відео]

  Сьома ранку. До сесії Київради три години. Будівлю на Хрещатику, 36 оточили кількасот спецпризначенців. Крізь кордони беркутівців пробираються депутати та журналісти. Правоохоронці - у коридорах

  Депутати від опозиції виходять до преси та заявляють - сидіти пліч-о-пліч із регіоналами на сесії не будуть. Підуть у народ.

  Андрій Странніков, заступник голови фракції «УДАР» у Київраді: «Фракція удар сьогодні не бере участі в цьому засіданні. Нашою фракцією прийнято рішення, що ми з киянами, ми на вулиці».

  Разом із ударівцями сесію бойкотує і «БЮТ-Батьківщина». Регіонали через відсутність колег не засмутилися. Кажуть, за питання у порядку денному і без них проголосують.

  Олексій Омеляненко, голова фракції Партії регіонів у Київраді:«Насколько, я знаю сегодня в зале буде порядка 90 депутатов. Поэтому я думаю, нам хватит».

  Доки провладні депутати вмощуються у сесійній залі, активісти надворі - Київраду вже й перейменували. Умовно. На комендатуру Віктора Януковича. Пояснюють - всередині окупанти.

  Єгор Соболєв, громадський активіст: «Вона захопили Київраду так само як в 43 році це зробили нацисти. вони так само засіли в центрі Києва. вони так само оточили себе людьми зі зброєю».

  Чому оточили - дехто з киян лише здогадується. Депутати опозиційні - прориваються через кордон беркутівців. Намагаються знести металевий паркан, який міліція встановила напередодні. І потрапити всередину будівлі, щоби провести громадські збори.

  У натовпі невідомі застосовують сльозогінний газ. Зчиняється бійка. Активістку Тетяну Чорновол затримують, а свободівцю розбивають носа.

  Приміщення Київради чи то до зборів, чи то до штурму таки готували. З дверей ручки позникали. Утім секретар Київради Галина Герега каже - мітингарі самі винні. Бо пізно подали заявку на проведення зібрання у Колонній залі.

  Галина Герега, секретар Київради: «Такі заяви поступили до нас за два-три дні до проведення. а згідно до статуту чинного вона повинні нас були повідомити не менше ніж за 10 днів. Ми спланували міроприємства у Колонній залі до Дня вчителя. ми не могли відмінити».

  Доки знадвору штурмують, всередині  - голосують. З поміж 119ти питань - за кілька годин обранці встигли внести зміни до бюджету міста на цей рік, виділити кошти на реконструкцію транспортних і комунальних об’єктів, а також реорганізувати столичне БТІ і передати прокуратурі та міліції низку приміщень комунальної власності. Щойно рішення ухвалили - прохід до Київради звільнили. А від кількасот правоохоронців та автобусів спецпризначенців і сліду не лишилось.

  Ганна Рибалка,  Орест Пона, Олексій Іванченков, Іван Наконечний, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Активісти «Грінпіс» прикували себе кайданками до бензоколонок «Газпрому»
  Наступний матеріал
  Київ поділять на госпітальні округи
  Теги:
  Loading...