5.ua

Виставку до 70-річчя визволення Києва презентували у музеї історії

  Мультимедійну виставку, присвячену 70-річчю визволення Києва від фашистських загарбників, презентували у столичному музеї Історії Києва. Головна цікавинка проекту - сорок сатиричних листівок воєнного періоду. Причому як з радянською, так і нацистською пропагандою.

  Куратори виставки кажуть німецькі плакати часів війни широкому загалу демонструються вперше. Чотири місяці організатори збирали їх по різних архівах. Крім того відвідувачі виставки зможуть побачити кількагодинну німецьку та радянську кінохроніку. Її демонструватимуть одразу на кількох екранах. Ветерани ж, яких запросили, щоби привітати з річницею, до проекту поставилися неоднозначно. Кажуть - не зрозуміли, нащо на виставці демонструють й німецькі листівки. Організатори пояснили - проект призначений передусім для молоді.

  Микола Вялов, відвідувач виставки:«Сталина показали таким дураком, врага, который вроде организовал эту всю войну. Это все неправда!»

  Віталій Нахманович, куратор виставки: «Те, що на відкриття на дві години прийшли ветерани, то ми робили не на відкриття цю виставку, а на 24 дні. То сюди будуть приходити різні люди, з різними поглядами, з різним знанням про ці події. І вони їх мають побачити з різних боків. Просто робити чергову виставку про бої за визволення Києва - це не цікаво».

  Олександр Попов, голова КМДА: «У деяких були зауваженням, пов’язані з іронізацією виставки. Плакати які були у часи Великої Вітчизняної війни, які друкували в тому числі і німці, і дійсно це була війна ідеологій і пропаганд. Я дещо бачу в перший раз. І мені це, відверто кажучи. дуже цікаво».

  Попередній матеріал
  З початку року у Києві затримали понад 12 тис п'яних водіїв
  Наступний матеріал
  У Києві відзначили Міжнародний день вегана
  Теги: