кабмін
кабмін rian.com.ua

Втрата експорту, зменшення обсягів виробництва, масові скорочення персоналу – Федерація роботодавців про наслідки законопроєкту 1210-1

  Читайте по-русски
  На розгляд ВР винесено пропозиції, які передбачають погіршення умов оподаткування гірничодобувної галузі з прогнозованими негативними наслідками для бізнесу

  Попри публічні заяви уряду про початок податкової реформи навесні 2020 року з її широким обговоренням, уже сьогодні на розгляд ВР винесено не надто оптимістичні законодавчі пропозиції. Вони передбачають суттєве погіршення умов оподаткування гірничодобувної галузі з прогнозованими негативними наслідками для бізнесу, працівників та государства. Про це йдеться в листі голови Федерації роботодавців України Дмитра Олійника до прем'єр-міністра Олексія Гончарука, повідомляє "Мінпром".

  Олійник звернув увагу глави уряду на законопроєкт 1210-1, який може бути розглянутий в парламенті вже наступного пленарного тижня.

  "Серед критичних недоліків законопроєкту 1210-1, які викликають негативну реакцію бізнесу, – підвищення рентної плати на видобуток залізної руди майже вп'ятеро за рахунок як безпосереднього збільшення ставки з 8% до 10%, так і збільшення бази оподаткування і самої формули розрахунку рентної плати. При цьому рентна плата для інших видів корисних копалин, наприклад, марганцевої руди, залишаєтьсяться без змін", – ідеться в листі.

  Глава ФРУ наголосив, що, за оцінками галузевих асоціацій, додаткові витрати залізорудних підприємств у разі прийняття законопроєкту, складуть приблизно 8,5 млрд грн на рік.

  "З урахуванням негативних прогнозів цінової кон'юнктури на глобальному ринку залізорудної продукції, негативні економічні та соціальні наслідки такого рішення очевидні: втрата експортних ринків, значне зменшення обсягів виробництва і валютної виручки, масові скорочення персоналу, зниження сплати податків, зборів та інших платежів, втрата інвестиційної привабливості галузі", – констатує Олійник.

  Глава ФРУ також звернувся до прем'єр-міністра з проханням створити робочу групу із залученням центральних органів державної влади, представників Федерації роботодавців, галузевих асоціацій, нардепів і міжнародних експертів. Ця група мала би зайнятися розробкою механізмів встановлення збалансованого рівня податкового навантаження на галузі, які займаються видобутком корисних копалин.

  Попередній матеріал
  Україні не підходять старі правила у контракті з "Газпромом" – Гончарук
  Наступний матеріал
  "Вам загрожує 3 роки в'язниці": нардеп вручила Роману Трубі повідомлення про його злочини
  Теги: