Всеукраїнський фестиваль писанок зібрав рекордні 58 тис робіт

    "Писанковий рай" з`явився сьогодні у столиці. Всеукраїнський фестиваль писанок зібрав рекордні 58 тисяч робіт з 40-ка міст України. Розмальовували їх від малюків до міських голів. Найкращими цього річ визнали писанкарів із Полтавщини. На виставці побувала і Євгенія Подобна.

    Ізраїльтянка Ліана Хабеді завітала до Києва на кілька днів. Каже, ще на Батьківщині почула про українську традицію писанкарства. Сьогодні приїхала познайомитися з писанкою вживу.

     

    Ліана Хабеді, відвідувачка виставки: "Ми знали про це давно, але сьогодні побачила вперше на культурній виставці. Це фантистично. Усі вони - прекрасні, різні ідеї, різні типи мистецтва. Це було дуже цікаво для нас".

     

    Традиційні писанки та дряпанки, яйця з елементами бісеру. А ще - водограй, гірлянди та мозаїка з крашанок - усього 58 тисяч яєць з 40-ка міст України приїхало на Всеукраїнський фестиваль писанок. Розмальовувати яйця заходилися не тільки діти, а й чиновники. Найбільші писанки приїхали з Донеччини. Поряд із традиційними Слобожанськими візерунками та місцевими святинями - портрет Президента Януковича.

     

    Світлана, представниця Слов’янська: "Ось на оцій писанці в нас автор намалювала президента України. Це є модерн сьогодення, волевиявлення самого автора".

     

    Відвідувачі ж виставки визначити для себе одну найкращу здебільшого не змогли. Та багатьох, побачене надихнуло на створення власної писанки.

     

    А от журі визначатись таки довелося - найкращими визнали Полтавську область. Додому переможці заберуть половину писанок та 50 тисяч гривень. Друга половина після закінчення виставки помандрує у національну колекцію на Івано-Франківщину. Також відзначили найкращого майстра від кожного регіону.

     

    Ігор Добруцький, співорганізатор: "Особливу увагу ми приділяли традиційній писанці. Стенд, на ньому - 500 робіт, вони дивляться, наскільки автентично для цього регіону - раз, технічність, найбільша кількість виконаних технічно. найбільша кількість креативна і по сумі балів якраз і визначалось місто-переможець".

     

    А ще сьогодні встановили два національні рекорди. Окрім найбільшої кількості писанок на виставці був і найбільший великодній вінок із живих квітів.

     

    Євгенія Подобна, Іван Вірченко, "5 канал".

    Попередній матеріал
    Екологічною ситуацією на Совських ставках занепокоїлась прокуратура Голосіївського району
    Наступний матеріал
    6 раритетних автомобілів "Побєда" сьогодні прибули до Києва
    Теги: