6 раритетних автомобілів "Побєда" сьогодні прибули до Києва

  Шість раритетних автомобілів "Побєда", які двадцять п`ятого квітня виїхали з Мурманська, сьогодні прибули до Києва. До автопробігу, присвяченого річниці перемоги, у Києві приєдналися українські любителі історії та вінтажної техніки. Загалом учасники проекту планують подолати понад шість тисяч кілометрів і завершити свою акцію 9 травня у Волгограді.

  Із десяток раритетних автомобілів під оплески та радісні вигуки в`їжджають на територію музею великої вітчизняної війни. Щоправда, з автівок, які стартували з далекого Мурманська, кияни побачили лише одну.

   

  Ігор Ілик, учасник акції: "Такие небольшие неполадки - у кого карбюратор заменить, у кого замена покрышек, потому что мы вчера сделали длительниый маршрут для этих автомобилей - 500-600 километров с города-героя Брестской крепости".

   

  Поки закордонні автівки ремонтують, до акції приєднуються українські учасники. Микола Новіков на своїй сірій "Побєді" їздить уже сімнадцять років. До всебічної уваги, каже, давно звик.

   

  Микола Новіков, учасник акції: "Ощущение - как идешь в вечернем платье - иногда неудобно, но красиво. Здесь начинка современная. я люблю, чтоб была машина безопасная. с запасом мощности, что не выделяться в потоке современных автомобилей".

   

  Найбільше захоплюються старовинними автомобілями діти. Шестирічний Ярослав приїхав з Євпаторії не тільки автівки побачити.

   

  Ярослав: "Фотографироваться, сниматься в телевизоре".

   

  Старенькі "Побєди" хлопцю подобаються, але найбільше припала до душі - вінтажна "Ауді".

   

  Ярослав: "Потому что яркая и светлая. У нее колеса черные, белые и серые. У нее есть еще мотор".

   

  Євген Безродний, якому майже дев`яносто, за кермом автомобіля ніколи не сидів. Утім добре знає, як керувати танком. Виставка старих автомобілів наштовхує його на роздуми.

   

  Євген Безродний, учасник великої вітчизняної війни: "Коли їздять мільярдери, а їх супроводжують десятки таких  же, мені це не подобається. Треба. щоб Україна була народною республікою. Ми за це воювали".

   

  Олксандр Заярний з містечка Українка на Київщині приїхав не лише у раритеному автомобілі, а й військовій формі часів другої світової.

   

  Олександр Заярний: "Намагаємося відтворити так, щоб було так, як воно було. Це автомобіль зразка 43-го року ГАЗ-63. Їх було всього три екземпляри. Він з такими квадратними крилами. Тоді брали крила від американського автомобіля Студибекер".

   

  Після киян, раритетні автівки зможуть побачити мешканці Одеси, Севастополя та Керчі. Найвитриваліші водії та машини планують подолати шість тисяч кілометрів, відвідавши усі 13 міст-героїв. А 9-го травня автопробіг завершиться у Волгограді.

   

  Наталія Жижко, Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Всеукраїнський фестиваль писанок зібрав рекордні 58 тис робіт
  Наступний матеріал
  Шевченко: Канал ТВі тепер не буде постійно критикувати владу
  Теги:
  Loading...