Завод феросплавів
Завод феросплавів Depositphotos

Вплив феросплавного заводу Коломойського на екологію Нікополя та Покров – фатальний – місцева громада

  Читайте по-русски
  Екологи розповідають: на кордоні двох міст утворилися так звані теракотові провалля – це коли відпрацьований матеріал викинули на відкритий ґрунт

  Найбільшим металургійним підприємством Нікополя, що на Дніпропетровщині, є феросплавний завод, який контролюється структурами Ігоря Коломойського. Нині у місті проживає понад 110 тисяч мешканців, з яких фактично у кожній другій сім’ї хтось бореться з онкологією, йдеться у проекті "Особливий погляд" на "5 каналі".

  "У нас в місті значно зросла кількість онкохворих. Майже у кожній другій сім'ї є бабуся чи дідусь,  тітка чи дядько, які боряться з раком. Дуже багато цього недугу і серед дітей", – розповіла А. Машенко, місцева жителька.

  Відходи феросплавного заводу забруднюють не лише Нікополь, а й вивозяться до сусіднього міста Покров, йдеться у проєкті. Екологи розповідають: на кордоні двох міст утворилися так звані теракотові провалля – це коли відпрацьований матеріал викинули на відкритий ґрунт. Вже далі з пилом, його рештки піднімаються у повітря, і осідають у легенях громадян.  

  "В Покрові взяли ґрунт, зробили достатньо дорогий аналіз і виявилося, що вміст важких металів в сотні разів перевищує норму", – розповів Руслан, місцевий активіст.

  "Це все на здоров’я наших дітей. Я спостерігаю, що з року в рік молоде покоління стає все слабкішим  у фізичному здоров’ї", – зауважила Вікторія Рєзун, викладач Нікопольського медичного коледжу.

  Місцеві екологи припускають що аналогічна ситуація з викидами на усіх металургійних підприємствах Ігоря Коломойського.

  Нагадаємо, афілійовані з його прізвищем структури контролюють близько десяти підприємств галузі.   Бізнесмен, йдеться у "Особливому погляді"  має монополію у виробництві феросплавів, де йому належать: Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат; Покровський гірничо-збагачувальний комбінат; "Запорізький завод феросплавів" та згаданий вище "Нікопольський завод феросплавів". 

  Попередній матеріал
  Зима ще не прийшла: за кілька днів в Україну прийде бабине літо
  Наступний матеріал
  Подарунок для Путіна: арешт Пашинського може також спіткати Парубія і Турчинова – Соня Кошкіна
  Теги:
  Loading...