Забруднення ріки
Забруднення ріки Обозреватель

Води Тиси несуть сміття з України в Угорщину: Адер закликає Зеленського вирішити ситуацію

  Читайте по-русски
  Аналогічний лист – щодо забруднення ріки Сомеш – Адер надіслав президенту Румунії Клаусу Йоганнісу

  Президент Угорщини Янош Адер звернувся до президента Зеленського із закликом вирішити ситуацію із забрудненням річки Тиса, адже її водами до Угорщини переноситься величезна кількість сміття – й угорська влада вже не може з цим впоратися. Відповідний лист опубліковано на офіційному сайті угорського президента, повідомляє "Європейська правда".

  "Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки... Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості", – наголосив Адер, і додав, що така ситуація "не гідна європейських стандартів".

  Як зазначив лідер Угорщини, основна причина забруднення – відходи, які населення скидає в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що привертав увагу до цієї проблеми й минулому році.

  Аналогічний лист – щодо забруднення ріки Сомеш – Адер надіслав президенту Румунії Клаусу Йоганнісу.

  Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд не раз просив про допомогу обидві сусідні країни, але відповіді майже не було і ситуація не змінилася.

  Угорський президент наголосив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластику та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальству, туризму і серйозно впливає на дику природу.

  Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.

  Попередній матеріал
  Кабмін виділив дотацію на виплату пенсій та 1 млрд грн на підтримку культури
  Наступний матеріал
  Кабмін планує закуповувати гречку в резерв – міністр економіки
  Теги:
  Loading...