Влада Києва хоче викорінити торгівлю сувенірами на Андріївському узвозі

  Без вишиванок і без народної кераміки - саме так невдовзі може виглядати Андріївський узвіз. Торгівців раритетними речами просять покинути одну із найвідоміших вулиць Києва. Офіційне пояснення - їхні конструкції псують зовнішній вигляд узвозу, а самі продавці - не мають дозволів на продаж. Майстри обурені - напередодні у них навіть намагалися вилучити товар.

  Пан Ростислав продає прикраси та кераміку на Андріївському узвозі вже понад десять років. Право займатися улюбленою справою саме в цьому колоритному місці йому давав офіційний дозвіл на ведення підприємницької діяльності, отриманий у Подільській райадміністрації.

  Підприємець: "Дозвіл у нас був два роки назад, ходили до санепідемстанції, до пожежників".

  Щорічно термін дії цього документа місцеві чиновники подовжували. Аж раптом  вирішили переглянути і в січні 2010го майстри з Андріївського отримали вже не дозвіл, а угоду між підприємцям з одного боку та комунальним підприємством "Поділ-благоустрій" - з іншого.

  Підприємець: "А щас такое - непонятно что - то что відавали то и есть".

  За документом, майстри зобов`язуються цитата "обстежувати місце розташування стенду на Андріївському узвозі". Нічого підозрілого у новій угоді торгівці не помітили, аж поки:

  Підприємець: "Приехало управление по борьбе с економической преступностью города Киева и начало требовать дозвола".   

  Коли ж підприємці показали угоду  - виявилося, вона неправильно оформлена.

  Підприємець: "Ті люди,які приходили, вони сказали, що ті дозволи, які в нас є - вони нам надані безпідставно і незаконно".

  У Головному управлінні торгівлі Києва на запит 5 каналу відповіли: розкладки з книжками й сувенірами на Андріївському є об`єктами сезонної торгівлі і псують архітектурний ансамбль столиці.

  "Розташування зазначених об`єктів торгівлі різних за своїми розмірами та конструкціямив столиці псує її архітектурний ансамбль, в тому числі і історичну частину - Андріївський узвіз... ...жоден суб`єкт господарювання, який здіснює торговельну діяльність на Андріївському  узвозі, за отриманням відповідних дозвільних документів не звертався."
  Головне управління з питань торгівлі та побуту КМДА.

  Більше того, відписали в управлінні торгівлі, видачею дозволів на розміщення тимчасових споруд займається управління архітектури. Натомість у цій установі розводять руками - під розряд мафів, тобто кіосків - торгові ряди на Андріївському аж ніяк не підпадають.

  Тим часом в громадській організації, що представляє інтереси майстрів повідомили - конфлікт стався через непорозуміння органів УБЕЗу з  райадміністрацією. Мовляв, поки в обох установах міняли керівників - які дозволи є правильними, а які ні - не розібралися. Самі ж майстри віри не ймуть - переконані: на їхнє мистецтво чекає та ж доля, як на тамтешніх художників. Їхнє примішення кілька років тому віддали новому орендареві.

  Ганна Рибалка, Ігор Пльонкін, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Сьогодні стартує "Ралі Великої Британії"
  Наступний матеріал
  Експонати музею Шевченка під загрозою знищення
  Теги: