ВІЛ-інфікованим не закупили ліків, а їх клініку - виселяють

  Столичні ВІЛ-інфіковані - без ліків. Препаратів антиретровірусної терапії, яка дає життя хворим, лишилося на 2 тижні. Таке заявляють у Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ. Держава виділила 13 мільйонів гривень на медикаменти. Утім, купити їх "забули". Грошей тепер не знайдуть, а лікарню для майже тисячі ВІЛ-позитивних виселяють.

  Він знає про свій ВІЛ-позитивний статус вже кілька років. Віталій за державною профільною програмою ліки має отримувати кожні три місяці. Однак, останнім часом медики дають їх лише на 2 тижні або замінюють необхідний препарат на інший.

  У клініці "Лавра", яка обслуговує близько тисячі ВІЛ-позитивних, заявляють - забезпечити хворих ліками зможуть щонайбільше на 2 тижні. Після того, як пацієнти вип`ють останню пігулку - запаси клініки скінчаться. Адже держава не встигла провести тендер на закупівлю ліків на 2013-й рік.

  Держава дала на закупівлю препаратів 13 мільйонів гривень. Процедуру проведення тендерів почали наприкінці грудня. Але ліків ВІЛ-позитивні так і не отримали. В Академії медичних наук пояснюють - гроші розподілили між іншими структурами без жодних пояснень.

  Нових тендерів наприкінці грудня так і не провели. Відтак, у МОЗі були змушені "позичати" ліки, які були призначені для інших регіонів України.

  В Академії медичних наук кажуть - цих ліків вистачить на 2 з половиною місяці. Потім проведуть новий тендер, а заодно - наприкінці лютого обіцяють відкрити новий центр для ВІЛ-позитивних на вулиці Амосова у Києві, і переселити туди пацієнтів поліклініки "Лавра". Ті, натомість, не радіють. Вони побоюються - входин не дочекаються, бо з нинішнього приміщення їх виселять. Поки цього не сталося - рахують життєво необхідні пігулки.

  Пацієнт: "Вот это, вот это... На два дня, и все".

  Ганна Рибалка, Ігор Коваленко та Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Медики прогнозують епідемію грипу в кінці січня
  Наступний матеріал
  До наступного кола "Australian Open" пробилась лише одна українка
  Теги:
  Loading...