фото unian.ua

Військовим аташе іноземних посольств показали російську зброю, відбиту у терористів

  Російську техніку, яку українські військові захопили під час АТО, продемонстрували у Києві військовим аташе інших держав.


  Дипломати на власні очі роздивилися, де і коли уся зброя була виготовлена. У Міноборони кажуть: техніка вкотре доводить безпосередню участь Росії у військовому конфлікті на сході України. Адже Кремль всупереч очевидним фактам наполягає – сепаратисти на Донбасі воюють зброєю, захопленою в українських військових, а російську уніформу купують у воєнторзі.

  Уся виставлена техніка – танк Т-64, самохідна артилерійська установка "Нона", установка "Град", кулемети та безпілотник "Орлан", а також десятки одиниць стрілецької зброї, кажуть у Міноборони, належали російським військовим. Хоча усі розпізнавальні знаки зафарбовані, належність зброї визначають за заводським номером – він є її своєрідним паспортом.

  Так, встановили господаря цієї установка БМ-21 "Град". Її відвоювали у сепаратистів українські військові під Слов'янськом.

  Як черговий доказ російської агресії в Україну, іноземній спільноті продемонстрували вогнемети МРО-А та "Джміль".

  У Міноборони кажуть, лік захопленої українськими військовими зброї пішов на тисячі. Іноземні дипломати підтверджують: доказів того, що зброя саме російська – достатньо.

  Голова київської асоціації військових аташе, військовий аташе Німеччини Кристіан Фарконде підкреслив: "З дня на день ми бачимо все більше техніки, чиє виробництво належить саме Росії. Ми дуже вдячні, що українські військові надають нам можливість побачити та ознайомитися із цією технікою. Дуже дякую за той приклад з безпілотником "Орланом", який по всіх даних належить Росії і використовувався в Криму. Я, як військовий аташе, регулярно звітую своєму керівництву про ситуацію в Україні".

  ГА представник Генштабу ЗСУ Андрій Ординович запевнив: "Якби не було б російської присутності, не було б стабільної поставки озброєння і оснащення терористам, сепаратистам – конфлікт українська сторона закінчила би у найкоротші терміни".

  Що робитимуть із російською зброєю – питання відкрите. У Міноборони не виключають, що техніка може стати музейними експонатами, як доказ того, хто розпочав конфлікт на Сході.

  Попередній матеріал
  МВФ схвалив другий транш кредиту Україні на $1,4 млрд
  Наступний матеріал
  Україна розчарована пропонованою Росією ціною на газ - міністр
  Loading...