Курський наступ, але цього разу – вперед ідуть росіяни. Принаймні, намагаються. Ворог втрачає десятки одиниць бронетехніки і десятки та сотні особового складу. Але промацує оборону і хоче дійти до Суджі, яка вже три місяці перебуває під контролем ЗСУ. Що ізраїльські аналітики кажуть про обвал фронту? І чому в найбільших благодійних фондах України радять готуватися і до переговорів із ворогом, і до нового – ще масштабнішого протистояння. Більше дивіться в огляді 989-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Читайте також: росія пішла в наступ на Курщині через "мирний план" Трампа – Forbes.
Спекотно, наче знову серпень. Ворог намагається поновити масштабний бій та відвоювати втрачене в Курській області. Аналітики ресурсу DeepState кажуть про нову хвилю наступу в напрямку Погребків, Зеленого Шляху, Дар’їна та Суджі. Попередньо, на більшості ділянок противника вдалося зупинити. Ворожа пропаганда заявляє, що ЗСУ і не думають відступати з Курщини, а навпаки – буцімто посилюються резервами. Чи варто на тлі боїв на російській території говорити про обвал фронту на українському сході, про що вже не перший тиждень твердять експерти? Військовий аналітик та офіцер армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін вважає, що ні.
"Ні, обвалу фронту навіть близько немає. Це некоректно так говорити. Якщо ворог інтенсивно і планомірно десь просувається, це не називається обвал фронту. Обвал фронту – це інше. росія домінує, починаючи з 22-го року. А якщо говорити ширше, то з 2014-го. А коли взагалі росія не домінувала? Якби оборона була неефективна, то ті російські просування не давалися б їм такою ціною. В мережі величезна кількість кадрів, де ЗСУ просто жорстко розмотують росіян", – сказав офіцер армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін.
Але ворог досі має більше ресурсів: і технічних, і людських. Україні доведеться прийти до ширшої мобілізації. І знову звучить цифра у пів мільйона людей – як цілком адекватна поточній ситуації. Про це в інтерв’ю Deutsche Welle говорив керівник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. Наголошував, що союзники ворога – достатньо рішучі та швидкі, а партнери України – занадто виважені і повільні.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Минулого місяця Чмут перебував у США. Каже, що у високих кабінетах панує спільна думка: "Війна в Україні – це війна Європи". Єдиний шлях перемогти ворога – триматися і дотискати там, де це можливо. Чи варто готуватися до перемир’я? Ймовірно. Але тоді доведеться готуватися і до нової, ще більшої війни.
"Чи допускаю я варіант якогось перемир’я? Абсолютно так, очевидно, про це всі говорять. Чи подобається мені такий варіант? Ні, не подобається. Чому? Бо перемир’я з росією дорівнює новій великій війні. І я не вірю, що ми будемо прямо суперкласно до неї готуватися. На другий день після перемир’я ми погрязнемо у величезних внутрішніх проблемах, виборах, популізмі, звинуваченнях, пошуку крайніх, і так далі, і так далі. Як тільки відкриються кордони, величезна кількість людей захоче виїхати. Нас чекають погані часи, а потім прийде росія. Прийдуть російські політики, які будуть "нє всьо так однозначно", які зараз повтікали в західні країни і розповідають, як все могло бути по-іншому. Якщо не вдасться політично, то в якийсь момент росія просто повторить те, що відбулося в лютому 22-го", – пояснив Тарас Чмут.
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також: