Війна не так уже й далеко: ультрамарафонець з Нідерландів біжить до Києва, аби допомогти ЗСУ

Львів 5 канал
Свій забіг нідерландський волонтер Боас розпочав 22 липня з Амстердаму

Нідерландський ультрамарафонець пробіг з Амстердама до Львова, щоб показати, наскільки близько українська зона бойових дій до Західної Європи. Та заразом зібрати кошти на швидкі"для ЗСУ. Бігун уже подолав дві тисячі кілометрів та зупинився перепочити у Львові. Далі біжить до Києва. Як минув шлях легкоатлета та скільки вже вдалося зібрати грошей, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.

Щасливі з ранкової пробіжки повернулися львівські бігуни. Легкоатлети підтримали нідерландського волонтера та подолали з ним мінімарафон містом.

Свій забіг нідерландський волонтер Боас розпочав 22 липня з Амстердаму. Щодня на шляху в Україну він долав до пів сотні кілометрів. Все для того, аби назбирати на швидкі для українських військових та своїм прикладом продемонструвати європейцям, наскільки близько війна в Україні.

Читайте також: Подолали дистанцію від 100 метрів до 21 км: як пройшов забіг "Біжу у вишиванках" – сюжет.

"Це тривалий біг, багато перешкод, важко фізично, але найтяжче – морально. Коли в дорозі у мене боліли ноги, і я втомлювався, мене тримала в тонусі лише одна думка, що інші люди, напевно, у цей час втрачають життя, і це мене тримало на плаву", – сказав Боас Крагтвейк.

Волонтер пробіг три країни: Нідерланди, Німеччину та Польщу. По дорозі його супроводжували менеджер та фотограф. Вони їдуть позаду у фургоні для відпочинку. Під час кожної зупинки спортсмен спілкується з місцевим населенням і пояснює мету свого марафону. Боас має при собі трекер, усі охочі можуть подивитися, де він перебуває. А на його сторінці в Instagram задонатити гроші. Волонтер зізнається: марафон не легкий. За п'ять тижнів він втратив 15 кілограмів ваги. Каже, найважче бігти у спеку.

Дивіться також відео: ЗАБІГ ЗВІЛЬНЕННЯ! НОВИЙ РЕКОРД! 42 кілометри 195 метрів деокупованою Херсонщиною! Яка мета марафону?

"Коли ми бачимо, що буде дуже спекотний день, ми стартуємо дуже рано, буває, і о 6-й ранку. Але коли в обідню пору стає важко, то я кладу мокрий рушник на голову або змочую кепку, щоб трошки охолодитися", – поділився бігун.

"Він переважно їв банани і протеїнові коктейлі. Ми намагались зупинятися кожні 10 кілометрів, спека трошки дала своє, сили витрачає через велике навантаження і спеку", – пояснив співорганізатор забігу і представник нідерландського фонду "Вітрила свободи" Олексій Масло.

За 38 днів марафону Боас назбирав 45 тисяч євро. На ці гроші планує купити дві карети швидкої. Їх в Україну доставить нідерландська благодійна організація.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Машини для евакуаційних груп, які працюють, забираючи поранених з бронемашин, з пікапів, і везуть у стабілізаційний центр або в лікарню. Вони мають спеціальне обладнання, але це не реанімомобілі, які працюють у місті", – зазначив Олексій Масло.

Львів'яни, вражені відчайдушністю волонтера, вийшли з ним на ранкову пробіжку. В такий спосіб подякували за підтримку.

"Розумію, що це означає для підняття іміджу України, яке це має значення, і особливо вони планують це донести потім у Нідерландах і показати важливість цього. І найголовніше, що люди вже починають змучуватися від війни, інформації вже менше і вони хочуть привернути увагу до України", – сказав бігун зі Львова Ярослав Козак.

"Я вдячний хлопцям за те, що вони роблять. Сьогодні бігали невеличким колом до Личаківського цвинтаря, віддали шану полеглим воїнам і повернулися до оперного", – поділився бігун зі Львова Костянтин Билим.

Кінцева точка марафону – Київ. Боас планує добігти до столиці за 10 днів.

Анастасія Ярмоловська, Микола Кметь, Львів, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Втеча із Токмака. Прапор за Антонівським мостом. HIMARS біля Залізного Порту – про головні події 552-го дня великої війни
Наступний матеріал
Волонтери з Кропивницького просять терміново допомогти донатами на маскувальні сітки – не вистачає грошей на тканини
Loading...