Нідерландський ультрамарафонець пробіг з Амстердама до Львова, щоб показати, наскільки близько українська зона бойових дій до Західної Європи. Та заразом зібрати кошти на швидкі"для ЗСУ. Бігун уже подолав дві тисячі кілометрів та зупинився перепочити у Львові. Далі біжить до Києва. Як минув шлях легкоатлета та скільки вже вдалося зібрати грошей, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Анастасія Ярмоловська.
Щасливі з ранкової пробіжки повернулися львівські бігуни. Легкоатлети підтримали нідерландського волонтера та подолали з ним мінімарафон містом.
Свій забіг нідерландський волонтер Боас розпочав 22 липня з Амстердаму. Щодня на шляху в Україну він долав до пів сотні кілометрів. Все для того, аби назбирати на швидкі для українських військових та своїм прикладом продемонструвати європейцям, наскільки близько війна в Україні.
Читайте також: Подолали дистанцію від 100 метрів до 21 км: як пройшов забіг "Біжу у вишиванках" – сюжет.
"Це тривалий біг, багато перешкод, важко фізично, але найтяжче – морально. Коли в дорозі у мене боліли ноги, і я втомлювався, мене тримала в тонусі лише одна думка, що інші люди, напевно, у цей час втрачають життя, і це мене тримало на плаву", – сказав Боас Крагтвейк.
Волонтер пробіг три країни: Нідерланди, Німеччину та Польщу. По дорозі його супроводжували менеджер та фотограф. Вони їдуть позаду у фургоні для відпочинку. Під час кожної зупинки спортсмен спілкується з місцевим населенням і пояснює мету свого марафону. Боас має при собі трекер, усі охочі можуть подивитися, де він перебуває. А на його сторінці в Instagram задонатити гроші. Волонтер зізнається: марафон не легкий. За п'ять тижнів він втратив 15 кілограмів ваги. Каже, найважче бігти у спеку.
Дивіться також відео: ЗАБІГ ЗВІЛЬНЕННЯ! НОВИЙ РЕКОРД! 42 кілометри 195 метрів деокупованою Херсонщиною! Яка мета марафону?
"Коли ми бачимо, що буде дуже спекотний день, ми стартуємо дуже рано, буває, і о 6-й ранку. Але коли в обідню пору стає важко, то я кладу мокрий рушник на голову або змочую кепку, щоб трошки охолодитися", – поділився бігун.
"Він переважно їв банани і протеїнові коктейлі. Ми намагались зупинятися кожні 10 кілометрів, спека трошки дала своє, сили витрачає через велике навантаження і спеку", – пояснив співорганізатор забігу і представник нідерландського фонду "Вітрила свободи" Олексій Масло.
За 38 днів марафону Боас назбирав 45 тисяч євро. На ці гроші планує купити дві карети швидкої. Їх в Україну доставить нідерландська благодійна організація.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Машини для евакуаційних груп, які працюють, забираючи поранених з бронемашин, з пікапів, і везуть у стабілізаційний центр або в лікарню. Вони мають спеціальне обладнання, але це не реанімомобілі, які працюють у місті", – зазначив Олексій Масло.
Львів'яни, вражені відчайдушністю волонтера, вийшли з ним на ранкову пробіжку. В такий спосіб подякували за підтримку.
"Розумію, що це означає для підняття іміджу України, яке це має значення, і особливо вони планують це донести потім у Нідерландах і показати важливість цього. І найголовніше, що люди вже починають змучуватися від війни, інформації вже менше і вони хочуть привернути увагу до України", – сказав бігун зі Львова Ярослав Козак.
"Я вдячний хлопцям за те, що вони роблять. Сьогодні бігали невеличким колом до Личаківського цвинтаря, віддали шану полеглим воїнам і повернулися до оперного", – поділився бігун зі Львова Костянтин Билим.
Кінцева точка марафону – Київ. Боас планує добігти до столиці за 10 днів.
Анастасія Ярмоловська, Микола Кметь, Львів, "5 канал"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.