Вертеп уперше встановили на головній вулиці Києва

  Вертеп уперше встановили на головній вулиці Києва. Різдвяна шопка унікальна тим, що її фігури виконані у людський зріст. Створювали вертеп 5-ро київських художників на замовлення духовенства Києво-Печерської Лаври.

  Киянка Ярослава на Хрещатик прийшла з подругою із Миргорода. Про вертеп на головній вулиці Києва подруги не здогадувалася. Утім, різдвяну шопку не оминули - вірять, загадані біля вертепу бажання обов`язково здійсняться. 

  Ярослава, киянка: "Милуватится в першу чергу, фотографуватися також, ну тому що на пам`ять, щоб було що показати, тим більше, що це гості столиці. І звісно загадати бажаня хочеться, тому що віримо, що воно збувається. Від бабусь дідусів перейшло до нас, що треба загадувати бажання саме біля вертепу".

  Перший вертеп Хрещатика освячує православне духовенство. Саме священики Києво-Печерської Лаври ініціювали створення різдвяної шопки.

  Протоієрей Григорій: "Символічно, що в день, коли західні християни і частина православних християн святкують Різдво, а ми ще перебуваємо ві просторі різдвяного посту. Ми відкриваємо тут на Хрещатитику цей вертеп. Сподіваємося, що вони нас будуть готувати до Різдва, що ми будемо з Хрестом думати про головне. Тому що Христос всіх нас має об`єднувати".

  Вертеп на головній вулиці столиці покликаний ще й відновити давні українські традиції. Різдвяні шопки більш поширені на Заході країни. Через те побутує думка, що Центральній Україні традиція - непритаманна.

  Юлія Поліщук, художниця: "Спудеї Києво-Могилянської академії робили шопки, ходили з ними колядувати. Вони їх з собоюб носили, о ці традиційні традиційні вертепи. Це не просто переодягалися і колядували, а навіть показували театральне дійство. А от так щоб на вулицях ставили, воно мабуть у нас забулося".

  Над вертепом працювало п`ятеро художників. Таку роботу виконували уперше. На створення різдвяної шопки майстри витратили трохи більше місяця. Кажуть, процес створення їм приніс лише задоволення.

  Богдан і Олена Поліщук, художники: "Ну тільки радістний, що ви...Ну ми намагалися ним поділитися, тому що все таки нам іноді не вистачає чогось такого...відриву від буденності. І намагалися якось це найбільше показати".

  А на Святвечір до вертепу приведуть ще й тварин. Куратори сподіваються, що вівці найбільше втішать малюків. Стоятиме шопка на Хрещатику до Старого Нового року.

  Наталя Новосядла, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Гостиний двір знову штурмували [відео]
  Наступний матеріал
  27 людей загинули внаслідок аварії військового літака у Казахстані
  Теги:
  Loading...