Гостиний двір знову штурмували [відео]

  Гостиний двір знову штурмували. Цього разу - за участі міліціі, громадських активістів та "свободівців". Останні поставили намет біля входу в Гостиний. Однак правоохоронці спробували прибрати його. Активістам вдалося не пустити вантажівку і всупереч діям невідомих молодиків зайти всередину двору. Там зібралися прикрасити ялинку. Чи вдалося - у сюжеті Ганни Рибалки.

  З милом і написом "Пральня" - захисники Гостиного прийшли до Мінкультури розказати хтивий анекдот.

  Мінкульт - не пральня, а Гостиний двір  - не пам`ятка, а лише об`єкт, який формує архітектуру усієї Контрактової площі. Так написано в паспорті пам`яток містобудування України. Його розробили в столичній мерії і вже узгодили з Мінкультом.

  Вечерський, мінкульт: "Для Гостиного двору це означає що не можна його знести і не можна побудувати химарочос на його місці".

  Влада Осьмак. активістка: "Фахівці кажуть шо сам статус автоматично захища її як споруду як частину Контрактової площі".

  Поки учасники акції з`ясовують - чи допоможе новий статус врятувати Гостиний від торгового центру, на Контрактовій площі - штовханина. "Свобода" поставила свій намет навпроти входу в Гостиний. Міліція вимагає прибрати.

  Доки "свободівці" штурхаються з міліцією - невідомі підганяють до входу вантажівку. Активісти - не пускають. Щойно авто здає назад - активісти ламають огорожу та заходять всередину.

  У будівлі - робочі в кАсках та невідомі, що приховують своє обличчя. Активісти намагаються зайти всередину. Хтось у натовпі кидає димову шашку. Під роздачу потрапляють навіть будівельники. Коли активісти намагаються завадити бійці - втручається "Беркут". Учасника організації "Збережи старий Київ" Ігоря Луценка кілька правохоронців зтягують за ногу.

  Поки чоловіки у бійках, жінки - біля ялинки. Прикрашають. І співають колядок.

  Ганна Рибалка, "5 канал": "Прийшли прикрашати новорічну ялинку. Натомість штовханина з Беркутом.Тож активістам перед новим роком довелося прикрашати бурову установку".

  Ганна Рибалка, Анна Мірошниченко, Андрій Верстюк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Мінрегіонбуді незадоволені прибиранням снігу у Києві
  Наступний матеріал
  Вертеп уперше встановили на головній вулиці Києва
  Теги:
  Loading...