Олександр Кендзера
5 канал

Вчений Інституту геофізики – про землетруси в Україні

Олександр Кендзера зазначив, що за рік в Україні відбуваються близько сотні невеликих землетрусів

На даний час у світі не існує методики, що б дозволила передбачити виникнення сильного землетрусу в часі й просторі одночасно. Сейсмологи можуть передбачати максимальні сейсмічні події, адже величина сейсмічної події залежить від величини блоків, у яких накопичується енергія.

Передбачити землетрус у часі неможливо через те, що складно описати усі ті процеси, які відбуваються на невеликій глибині. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

"У рік ми фіксуємо в Україні і біля її кордонів близько 100 землетрусів. Однак левова частина землетрусів фіксується лише спеціальними, дуже високоточними приладами і очевидно, що люди їх не відчувають. Такий землетрус, який відбувся в Маріуполі, відчувається на нашій території раз на рік, раз на два-три роки. Хоча на нашій території були і набагато сильніші землетруси. Ми вже забули, наприклад, про землетрус 1875 року на півночі Львівської області; ми забули про землетрус, який зруйнував фактично все чорноморське побережжя Криму, а він відбувся в 1927-му. Люди про це забувають, але не це страшно. Страшно, коли забувають про існуючу сейсмічну небезпеку ті люди, які зобов’язані захищати громадян, в тому числі і від землетрусів", – сказав Олександр Кендзера.

 

Аналізуючи нещодавні руйнівні землетруси в Італії, Кендзера зазначив, що сейсмоактивний пояс, що охоплює постраждалу країну, частково зачіпає й Україну. Вчений впевнений, що виключати повторні підземні поштовхи на Донбасі чи в інших регіонах України не можна, адже Маріуполь, південні області – особливо Одеса – Прикарпаття та Закарпаття перебувають в зоні можливої сейсмічної активності.

"На нашій території, на жаль, також можуть бути землетруси. Ми розташовані в тій самій зоні, що і Італія – це потужний сейсмоактивний пояс нашої планети, який утворився внаслідок того, що Африканська плита ніби тисне знизу вверх по карті, а Євразійська навпаки – рухається назустріч. Очевидно, що зіткнення таких величезних мас приводить до того, що виникають такі напруження, ці напруги реалізуються у вигляді рухів  і землетрусів. Землетрус, який відбувся в Маріуполі, відбувся на краю цього сейсмоактивного поясу, який на превеликий жаль охоплюю також і Карпати наші, і Одеську область, Миколаївську, ну і йде на Крим", – пояснив Олександр Кендзера.

Нагадаємо, 23 серпня цього року на Львівщині стався землетрус, а 7 сернпя землетрус стався на Донеччині.

Попередній матеріал
Голова комітету ВР вимагає негайно опублікувати закон, присвячений захисту вітчизняного ринку брухту
Наступний матеріал
Як прощалися зі справжнім патріотом: у Львові в останню путь проводили старшого офіцера 44-ї бригади

Жахливі наслідки землетрусу в Італії: загинули 250 людей, ще понад три сотні отримали поранення

Землетрус в Італії: у мережі з'явилось зворушливе відео, на якому рятувальник дістає з-під завалів маленьку дівчинку

З'явилося відео землетрусу на пляжі в Маріуполі

В Інституті геофізики НАН України прокоментували землетрус на Донеччині