reporter-ua.com

В Запоріжжі відбулись сутички між міліцією та активістами, які хотіли знести Леніна

  Сьогодні, 31 січня, в Запоріжжі близько 400 активістів штурмували кордон міліції з метою знести центральний пам'ятник Леніну на однойменній площі.

  Як повідомляє видання "РБК-Україна", активісти почали збиратися на площі о 16:00. Пам'ятник був з учорашнього дня обгороджений залізним парканом і перебував під охороною близько сотні правоохоронців зі щитами та у захисній амуніції. Зазначається, що близько 10 міліціонерів стояли перед кордоном з прапорами України в руках.

  Близько 18:30 активісти здійснили спробу штурму кордону силовиків. Почалася бійка, в ході якої міліція застосувала газ. Після короткої сутички, правоохоронці відтіснили усіх за металеву огорожу і виставили додатковий кордон.

  Як повідомляється, на даний момент акція щодо знесення пам'ятника Леніну завершилась. Активісти та чиновники обговорюють процедуру легального демонтажу монумента.

  "Ми прямуємо в ОДА, там буде секретар міськради, заступник голови ОДА, можливо, представники від силовиків Якщо ми не домовимося про демонтаж, то через тиждень ми проведемо ще одну акцію за сприяння Києва та Дніпропетровська", - зазначив один з організаторів акції Ігор Мазур.

  Окрім цього, він повідомив, що на нараді буде ставитися питання про звільнення затриманих сьогодні активістів.

  Попередній матеріал
  В ОБСЄ розповіли, з якого напрямку було обстріляно Донецьк 30 січня
  Наступний матеріал
  Рятувальники зняли з дрейфуючої на Дніпрі крижини 25 рибалок

  У Бердянську та Запоріжжі повалили памятники Леніну

  На Миколаївщині впав Ленін

  Мавзолей Леніна у Москві окропили свяченою водою

  На Одещині триває "Ленінопад"